Ege Haberleri

EGE

  Maskeli eylemle kirliliğe dikkat

  Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ, (DHA)
  16 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ocak 2012 - 19:55

  Ödemiş’te, Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, hava kirliliğine dikkat çekmek için maskeli basın toplantısı düzenledi, bugün imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı.

  İZMİR Ödemiş’te, hava kirliliği sorunuyla yakından ilgilenen Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Kaymakam Abdurrahman Koçoğlu, Belediye Başkanı Bekir Keskin ve Emniyet Müdürü Levent Akbaş’ı ziyaret ederek, başlatacakları imza kampanyası ve düzenleyecekleri eylem konusunda bilgi verdi. Tam destek alan kadınlar, ardından da maske takarak basın toplantısı düzenledi.

  İmza kampanyası

  Kadın Meclisi Başkanı Serpil Özben, bugün İş Bankası önünde 11.00-14.00 arasında, 18 ve 21 Ocak’ta da Öğretmenevi önünde yine aynı saatlere vatandaşlardan imza toplayacaklarını söyledi. Özben, topladıkları imzaları ve Ödemiş’in coğrafi durumundan kaynaklanan sıkıntıları içeren raporu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a vereceklerini belirterek, bu çalışmalardan sonuç alınmadığı takdirde maskeli eylem düzenleyeceklerini kaydetti.

  Rapor ne diyor

  Kadın Meclisi’nce hazırlanan raporda, Ödemiş’te coğrafi açıdan hava sirkülasyonunun düşük olduğuna dikkat çekilerek, kışın ısınmada elektrik kullanımının kolaylaştırılması için üç ay vergi muafiyeti getirilmesi istendi. Ödemiş’te kaçak kömür denetimlerinin daha sıkı şekilde yapılması gerektiği vurgulanan raporda, “Kalorifer bacaları temizlenmeli ve filtre zorunluluğu getirilmeli. Her ay hava kirliliğiyle ilgili ölçümler yapılarak halk bilgilendirilmeli” denildi.
  Raporda, komşu ilçe Tire’ye kadar gelen doğalgaz hattının bir an önce Ödemiş’e uzatılması için her türlü girişimin ısrarla sürdürülmesi ve Tire-Ödemiş-Beydağ sınırlarında jeotermal arama çalışmalarının başlaması gerektiği dile getirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı