ANTALYA HABERLERİ

Mask sergisi AÜ'de açıldı

DHA
27.03.2017 - 16:08Son Güncelleme :
DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü Güzel Sanatlar Bölümü öğretim görevlisi Gülşen Öztürk'ün 'Dünya Tiyatrolar Günü'ne özel 'Çocuk Tiyatro Maskları' adlı sergisi açıldı.
AÜ merkez kampüsündeki Olbia Sanat Galerisi'nde 'İçindeki Çocuğu Yaşat' sloganıyla açılan mask serginin kurdelesini Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aydın Zor yaptı. Açılışın ardından katılımcılarla sergiyi gezen Yrd. Doç. Dr. Zor, el üretimi masklar hakkında Gülşen Öztürk'ten bilgi aldı.
Maskların yapım aşaması hakkında bilgi veren Gülşen Öztürk, atık kâğıt, koli ve yumurta mukavvası toplayarak elde ettiği hamurdan çocuk filmleri ve çizgi film kahramanlarının masklarını yaptığını söyledi. Model çalışıp, üreteceği maskların kalıbını çıkardığını ifade eden Öztürk, "Malzeme olarak alçı, kil, sargı bezi, hamurlaştırılmış kağıt ve tutkal kullanıyorum. Kalıptan çıkarıp kuruttuğum, üzerlerini renklendirdiğim masklar, dekoratif süs eşyası olarak da kullanılıyor. Ayrıca tiyatro sahnesinde, düğün, festival, karnaval gibi özel günlerde de yüze takılıp kullanılıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Mask sergisi AÜ'de açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mask sergisi AÜ'de açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı