Futbol Mascherano'ya vergi kaçırma suçlaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mascherano'ya vergi kaçırma suçlaması

Barcelona'nın yıldız futbolcuları Lionel Messi ve Neymar'dan sonra Javier Mascherano hakkında da vergi kaçırdığı iddiasıyla yasal girişim başlatıldı.

Arjantinli futbolcu Mascherano'nun 2011, 2012 yıllarında verdiği gelir vergisi beyanında elde ettiği imaj gelirlerini dahil etmediği ve maliyeden 1,5 milyon avro vergi kaçırdığı iddia edildi.

Geçen yıl maliyenin başlattığı soruşturmanın ardından Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesi'nin de görüşünü alan ekonomik suçlarla ilgilinen savcılık, Arjantinli futbolcunun yargılanması için Barcelona'nın Gava ilçesindeki mahkemeye başvuruda bulundu. Portekiz'in Madeira Adası ve ABD'nin Miami şehrinde kurduğu iki şirket aracılığıyla vergi kaçırdığı iddia edilen Mascherano, hakkındaki soruşturma başlatılınca hemen maliyeye olan borcunu faiziyle birlikte ödemişti. Savcılık buna rağmen vergi kaçırmakla bağlantılı iki farklı suçtan Mascherano hakkında dava açılmasını istedi.

NEYMAR VE MESSi DE DAVALIK OLMUŞTU
Barcelona'da benzer bir şekilde imaj haklarında vergi kaçırdığı iddiasıyla futbolcu Lionel Messi de davalık olmuştu. Ayrıca Santos'dan Barcelona'ya transferi sırasında, 2011-2013 arasında vergi kaçırdığı suçlamasıyla Neymar hakkında da geçtiğimiz hafta ülkesi Brezilya'da yasal bir süreç başlatılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle