« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Masal gibi düğün

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saraylı Hakan Şükür dün akşam Hilton Oteli'nde düzenlenen muhteşem bir düğün töreniyle, yaşamını Beyda Sertbaş ile birleştirdi. Yeşil sahaların kralının düğününe, spor, siyaset, sanat ve iş dünyasından 1200 davetli katıldı.

Nikahı Gürtuna kıydı

Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, dün akşam muhteşem bir törenle, Beyda Şükür (Sertbaş) ile dünya evine girdi. İstanbul Hilton Oteli havuzbaşında gerçekleşen törende, çiftin nikahını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna kıydı.

Şahitler: Terim ve Denizli

Hakan Şükür ve Beyda Sertbaş Şükür'ün şahitliklerini, Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yaptı. Töreni havuz kenarında izleyen yüzlerce seçkin davetli, ellerindeki balonları bırakınca, gökyüzünde muhteşem bir görüntü oluştu.

Havai fişek gösterileri

Havuz başındaki ikah töreninin sona ermesinin ardından gerçekleştirilen havai fişek gösterileri ise davetlileri büyüledi. Nikah töreni, havuz başında kurulan dev bir ekrandan kapalı devre televizyon yayını ile davetlilere izletilirken, nikah masasının arkasında ‘‘Beyda-Kral Hakan’’ yazılı ışıklı pano yer aldı.

Balayı Meksika’da

Dillere destan bir düğün töreniyle, yaşamını Beyda Sertbaş ile birleştiren Hakan Şükür, balayını Meksika'da geçireceklerini açıkladı. Düğün töreninin gerçekleştiği Hilton Oteli'nde 3 gün misafir edileceklerini belirten Hakan Şükür, pazartesi günü, 1 hafta sürecek balayı için Meksika'ya gideceklerini söyledi.

KİMLER KATILDI?

F.BAHÇE KULÜBÜ’NDEN KİMSE GELMEDİ

HAKAN Şükür ile Beyda Sertbaş'ın düğün töreninde, spor, siyaset ve sanat dünyasının ünlü isimleri biraraya gelirken, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, düğüne çelenk gönderdi. 1200 davetlinin katıldığı düğüne Fenerbahçe Kulübü adına kimsenin gelmemesi dikkat çekti. Hakan-Beyda Şükür çiftinin törenine katılan ünlülerin bazıları şöyle:

Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Elazığ Bağımsız Milletvekili Mehmet Ağar, Sakıp Sabancı, Gençlik Spor İl Müdürü Vedat Bayram, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Faruk Süren, Ali Dürüst, Sinan Kalpakçıoğlu, Ali Uras, Alp Yalman, Ergun Gürsoy, Yurdeşen Karahasan, Fahrettin Curoğlu, Cenk Koray, Bülent Ünder, Müfit Erkasap, Eser Özaltındere, Adnan Sezgin, Şadan Kalkavan, Selim Soydan, Doğan Hakyemez, Harun Erdenay, G.Saray ve diğer kulüplerden bazı futbolcular.

NOTLAR

Hakan Şükür, damatlık traşını olurken fal baktırdı.

120 kişilik özel güvenlik ekibi görev yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birimi ve Şişli Emniyet Amirliği ekipleri düğün öncesi ve sırasında çevrede kuş uçurmadılar.

Davetliler tek tek aranarak, içeriye alındı.

Anadolu Ajansı ve TRT'nin dışında hiçbir medya mensubunun düğünden görüntü almasına izin verilmedi.

Hava koşullarının uygun olmaması nedeniyle nikah töreni havuz başında yapılırken, yemek de Convention Salonu nda verildi.

Davetlilere, 185 otel personeli hizmet verdi. Düğünde, çiçek ve masa dekorasyonu için 40, mutfakta ve pasta yapımında 25, serviste ise 120 kişi görev yaptı.

Düğün mönüsünde; Levrek ve Somon Balığı Rulo, Karides Köşesi, Marmaris Yeşillikleri, Kokteyl Sos, Sote Bıldırcın Göğsü, Limon ve Kiraz Şerbeti, Fırında Dana Madalyon, Tropikal Meyveler ve Çilek Parfe ve mevsim meyveleri yer aldı.

İşadamı Sakıp Sabancı, Hakan Şükür'e, ‘‘Şehzade Korkut'un yazdığı Kuranı Kerim'in sahife kenar süslemelerini örnek alan bir eşarp’’ ve aynı kolleksiyona ait altın kaplamalı bir çerçeve hediye etti.

Düğün için komutanından izin alan bir asker, Hakan Şükür'ü kutlayarak, ‘‘Sen gollerinle, biz de kurşunlarımızla vatan hainlerine karşı gereken cevabı veriyoruz’’dedi.

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Fenerbahçe Kulübü, Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba, Trabzonspor Başkanı M.Ali Yılmaz, İzmit Büyükşehir Belediye Sefa Sirmen, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik çiçek gönderdi.
İlişkili Haberler