Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Masal bitti!

ÜLKE olarak pasta gibi ikiye bölündük. Maalesef bu olay ülkemizde her alanda sıkıntı yaratmaya başladı. Neyse, biz futbolumuza dönelim...

Dünyada toptan hızlı henüz bir futbolcu çıkmadı. Fenerli oyuncular, topu alıyorlar, sürüyorlar Allah Allah!!! Peki neden? Bunun bir sebebi var: Atacak oyuncu bulamıyorlar, boşa çıkan!. Fenerbahçe takımı ne yazık ki sahte futbol oynuyor. Hiçbirisi markaj yapmıyor; rakibe refakat ediyorlar. Arsenal kalecisinin hangi renk kazak giydiğini 25. dakikada gördüm.
Sarı lacivertliler, zaman zaman ama tek tek pres yapmaya kalktılar. Arsenal ise takım olarak bu işi yaparak ders verdi. 42. dakikada Arsenalli hücum oyuncusu kendini aut çizgisinin dışına çıkarak pozisyonu öldürmekten kurtardı. Son Galatasaray maçındaki Burak’ın kulakları çınlasın! Aslında Fenerbahçe, Arsenal’in üzerine gidemedi çünkü gittiği zaman arka tarafının ne olacağını biliyordu. Nitekim ikinci yarı cahil cehaletiyle, Arsenal’e bir yoklama macunu atmaya kalktı iki yumurta golünü kalesinde görüverdi.

Emenike niye yok?

Peki şimdi Ersun Yanal’a soruyorum: Madem Arsenal’in üzerine gidemeyceksin; yani kontra atak oynayacaksın o zaman Emenke ile niye maça başlamıyorsun, veya Emenike’yi niye aldınız? Fenerbahçe takımı, Mehter Takımı gibi: Bir ileri, iki geri gidiyor. Arsenal’in kazandığı penaltı kararı doğru. Sarı kart da doğru. Dün geceki hakeme kimse bir şey diyemez. Daha maç başlamadan Fenerbahçe teknik ekibinin yüzlerine yayıncı kuruluş şöyle bir gösterdi: Dikkatle baktığımızda zaten maçın kaybedileceğini anladık. O yüzler ve gözler, maçtan evvel bir şeylerin olduğunu gösteriyor. Ama şu bir gerçek: Sahadaki takım yönetimin aynasıdır. Üç golü Fenerbahçe takımı değil, Fenerbahçe yönetimi yemiştir!. Ancak onlar hâlâ hakiki Fenerbahçe taraftarını La Fontaine’den Masallar’la uyutuyorlar. Siz masalı sever misiniz, bilmem. Çünkü masal uyumadan önce iyi gelir. Fakat ben hayatım boyunca masalları sevemedim ve onlarla yaşamadım...

HAKEM: ÇOK İYİ

MAÇIN İYİSİ

Gençleriyle anlayışıyla bir futbol takmının nasıl olmasını gösteren Arsenal.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Yıllardır bu tabloyu hazırlayan Fenerbahçe yönetimi ve başkanı

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI