Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Masaj ve aleme usulsüz ruhsat

  Nurettin KURT/ANKARA
  24 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 24 Şubat 2006 - 03:09

  ’Sauna Çetesi’nin çökertilmesine neden olan Zeliha Tüfekçi’nin Ankara Emniyeti’ne verdiği şikayet dilekçesini Hürriyet ele geçirdi. İşte ’Küre Operasyonu’nun başlamasına neden olan ve üst düzey emniyet görevlileri ile saunalar arasında usulsüz ilişkiler olduğunu ileri süren dilekçe:

  ANKARA Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne Sayın Ali Çetkin’in dikkatine:

  KAPLAN’I REDDETTİM

  Ben Zeliha Tüfekçi, Geyşa Masaj Salonu işlemecisiyim. Tarafımıza yönelik Emniyet’e yapılan ihbarlarda sizin ve Sayın M.T., H. E. ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü sayın A.S.ın adını kullandığım yönünde tarafınıza e-mail olarak asılsız ihbarlarda bulunulmuştur. Aslında ihbarı yapan Emniyet’te pek çok arkadaşı olan ve arkadaşlarının adını kullanarak benden para isteyen Yaşar Kaplan’dır. Sebebi ise para vermeyi reddetmem.

  BASKI YAPTI

  Yaşar Kaplan
  , benden emniyetteki arkadaşlarının inisiyatifi karşılığında Geyşa’nın yüzde 30 hissesini ve daha yanında parçalar halinde para talebinde bulundu. Ardından benimle yakın ilişki kurmak istediğini söyledi ve aksi halde salonumu kapattıracağını söyledi. Bu teklifini reddetmem üzerine şahsi olarak tarafıma baskı yaptı ve direnince yapacağını söylediği şeyleri tek tek yapmaya başladı. Bunlardan biri de Emniyet’ten inisiyatifi dahilinde yapılan bu iftiralardır.

  ÇETİN’İ KULLANDI

  Yaşar Kaplan
  Nüve ayakkabıcılığın sahibi ve aynı zamanda milletvekili danışmanıdır. Milletvekili Sayın Mahmut Uğur Çetin’dir. Etrafındaki bürokratları kullanarak ve Emniyet’teki tanıdıklarının adını kullanarak benden para almaya çalıştı. Konunun aslı budur. Benim ayakta kalmam için Emniyet’ten birilerinin tanıdığım olması gerekiyor.

  POLİSLER SAUNALARDA

  Ayrıca Kuleli Sokak’ta bulunan Kuleli Sauna’nın sahibinin diğer saunalarına pazar akşamları ve geceleri Emniyet’ten pek çok insan gitmekte, ücretsiz masaj almakta ve salon salon dolaşan masözler bunu her yerde konuşmakta. Bütün masaj salonları bu konuyu biliyor.

  İÇKİ ALEMİ

  Emniyet dahilindeki bu üst düzey görevliler, sertifikaları olmadığı halde Kuleli Sauna, GMG, Turkuaz, Cinnah, Burç Otel Saunası gibi arkadaşlarına ait olan yerlere işlem yaptırmamakta ve sadece usulen para cezası uygulatmakta. Sebebi herkesin bildiği Kuleli Sauna’nın başka yerlerde hatta benim saunamda çalışan kızların anlattığı gibi ücretsiz masaj aldıkları ve inisiyatif saunada içki alemi. Daha ne kadar bu dayatmalara kayıtsız kalınacak. Benim de mi bu şekilde dostlarımın olması gerekiyor.

  24 SAAT RUHSATI

  Emniyet dahilinde hep gece gözlerden uzak şekilde aynı kişilere ait salonlara gittikleri için hiçbir yer 24 saat ruhsatı alamazken bu şahıslara ve kardeşlerine akrabalarına ait salonlara 24 saat ruhsatı veriliyor. Bunu tüm Ankara biliyor fakat nedense kimse ses çıkarmıyor. Gittikleri salonların Emniyet dahilindeki kişilere kullandıkları inisiyatifleri (bedava masaj, masözlerin inisiyatifi, içki sofrası vs...) benim salonda kullanılsa hakkımda bu ihbarlar yapılmayacaktı. Daha ne kadar bunlar görmezden gelinecek? Hal böyle iken iş yerim asılsız tutanak tutularak kapatıldı. Bu işin mutlaka bir muhatabını bulup yukarıda anlattığım olayları bire bir şahitlerle ispata gideceğim. Eminim ki bürokrasi içerisinde bir denetleme kurulu vardır, bu ihbarları takip edip dikkate alacak. Bilgilerinize sunulur.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı