Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Masa tenisinde talep artıyor"

Masa Tenisi Yıldız ve Genç Bayan Milli Takım hazırlık kampı, Kırklareli'de 16 sporcu ile başladı. Kampı ziyaret eden Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, “Türkiye'de her geçen gün masa tenisine talep artıyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çimen, Kırklareli Atatürk Spor Salonu'nda çalışmalarını sürdüren sporcularla bir süre sohbet ederek, Kırklareli'deki kampa Türkiye'nin en iyi masa tenisçilerinin katıldığını belirtti.

Milli takıma girecek aday kadronun bu kampta olduğunu ifade eden Çimen, şöyle devam etti:
“Milli Takım'ın geleceği bu çocuklardan oluşacak. Dolayısıyla bu kampa çok önem veriyoruz. Kırklareli bölgesinde de masa tenisinde çok ciddi çalışmalar oluyor.
Kampın burada olmasının bir sebebi de Kırklareli'nin masa tenisinde başarılı olmasıdır. Bu kamplarda Türkiye'deki başarılı sporcuları bir arada toplayıp, kaliteli hocalarla eğitip, milli takıma hazırlamaya çalışıyoruz.”

Kampların Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takımı seçme niteliğini de taşıdığını bildiren Çimen, “Türkiye'de her geçen gün masa tenisine talep artıyor. Şu anda lisanslı sporcu sayımız 60 binlere yaklaştı. Kulüp sayısı 2 bin 500 civarında, bu da ciddi anlamda bir potansiyel” dedi.

Kırklareli'deki Türkiye Masa Tenisi Yıldız ve Genç Bayan Milli Takım hazırlık kampı, 10 Şubat Perşembe günü sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler