Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Masa tenisinde gümüş madalyayı aldık

Londra Paralimpik Oyunları'nda mücadele eden Masa Tenisi Bayan Milli Takımı, finalde Çin'e 3-0 yenilerek gümüş madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Excel Arena'da yapılan müsabakalarda, milli takım oyuncularından Kübra Öçsoy Lina Lei'ye 3-0, Neslihan Kavas ilk maçında Lie Fan'a 3-2, ikinci maçında da Lina Lei'ye 3-0 mağlup oldu.

Bu kategoride Çin altın madalyanın sahibi olurken, milli takım gümüş madalyada kaldı. Türkiye, dün Golbol Milli Takımı'nın bronz madalya kazanmasının ardından bugün Paralimpik Oyunları'nda takım olarak tarihindeki ikinci madalyasını elde etti.

Milli takım sporcuları, final maçlarının tamamlanmasının ardından TSİ 23.30'da düzenlenecek törenle madalyalarını alacak.

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMIMIZ 7.OLDU

GOLBOL TAKIMINDAN BİR İLK

Milliler'den 10 madalya

Londra Paralimpik Oyunları'nda tarihinin en kalabalık kafilesiyle mücadele eden Türkiye, madalya sayısını da önceki oyunlara göre 5'e katladı.

29 Ağustos'ta başlayan Paralimpik Oyunları'na 2'si davetli toplam 69 sporcuyla katılan Türkiye, 2 madalyayla ayrıldığı Atina 2004 ve Pekin 2008 Oyunları'na göre büyük bir çıkış yaptı ve madalya sayısını 10'a yükseltti.

Oyunların ilk gününde milli halterci Nazmiye Muslu, tarihi bir başarıya imza attı. Kadınlar 40 kiloda mücadele eden Muslu, 109 kiloluk kaldırışıyla dünya ve paralimpik rekoru kırarak Türkiye'ye oyunlardaki tek altın madalyasını kazandırdı.

Aynı gün milli atıcı Korhan Yamaç, 10 metre havalı tabanca kategorisinde altın madalyayı kılpayı kaçırdı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. 1995 yılındaki bir operasyon sırasında mayına basması sonucu sağ ayağını kaybeden Yamaç, Atina 2004'te de altın ve bronz madalya kazanma başarısı göstermişti.

MADALYA SAYIMIZ 5'E KATLANDI

Oyunların ikinci gününde kadınlar 44 kiloda podyuma çıkan Çiğdem Dede, 105 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya kazanırken, kadınlar 57 kiloda mücadele eden milli judocu Duygu Çete de bronz madalyaya uzandı.
Üçüncü günde madalya kazanan tek sporcu Nazan Akın oldu. Milli judocu, kadınlar artı 70 kilo finalinde Çinli Yanping Yuan'a yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Milli halterci Özlem Becerikli, kadınlar 56 kiloda 118 kiloluk kaldırışıyla bronz madalyaya uzandı. Türkiye, halterde 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Milli sporcular, oyunların beşinci gününde okçuluk ve masa tenisinde kürsüye çıktı. Milli okçu Doğan Hancı, makaralı yay kategorisinde bronz madalyaya ulaşırken, masa tenisinde de Neslihan Kavas, finalde Çinli Lina Lei'ye finalde yenilerek kürsünün ikincilik basamağında yer aldı.

CANIN SAĞOLSUN BEYTULLAH

ÖZLEM FİNALİ GÖREMEDİ

Takım sporlarında ilk

Tarihinde ilk kez takım sporlarında Paralimpik Oyunları'nda temsil edilen Türkiye, golbol ve masa tenisinde kazanılan gümüş ve bronz madalyalarla da yine bir ilk yaşadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler