Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Masa tenisinde bir ilk yaşadık

Diş hekimi Kürşat Çavuşoğlu, Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nda masa tenisi dalında Türkiye'ye tarihinde ilk kez hem tekler hem de çiftlerde altın madalya kazandırdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
1978 yılından beri düzenlenen Medigames Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nın 33'üncüsüne, ilk defa Türkiye ev sahipliği yaptı. Antalya'da gerçekleşen ve 54 ülkeden gelen sağlık çalışanlarının 24 branta mücadele ettiği oyunlarda, masa tenisi 45-55 yaş kategorisinde Türkiye'yi temsil eden diş hekimi Kürşat Çavuşoğlu, çifte zafer yaşadı.

Çavuşoğlu, teklerde ve Venezuelalı partneri Alejandro Rojas ile yarıştığı çiftlerde zafere ulaşarak, masa tenisi dalında Türkiye'ye tarihinde ilk kez iki altın madalya kazandırdı.

Antalya Diş Hekimleri Odası'nda yapılan basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, 3 yıl boyunca çalıştığını ifade ederek, kendisine destek veren Antalya Diş Hekimleri Odası ve takım arkadaşlarına teşekkür etti. Çavuşoğlu, kazandığı iki madalyayı Türkiye'yi savunan güvenlik güçlerine ithaf etti.

Oda Başkanı Hüseyin Tunç ise tesislerin yetersiz olduğunu dile getirerek, “Umarım meslektaşlarımızın bu başarısıyla, gerek valilik gerek İl Genel Meclisi'ndeki insanlar, daha bir duyarlı hale gelir ve Antalya'ya güzel bir tesis kazandırmış oluruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz