KOCAELİ HABERLERİ

Masa Tenisi Dikkat Eksikliğine Çözüm Oluyor

IHA
23.07.2015 - 10:21Son Güncelleme :

KAĞITSPOR MASA TENİSİ BRANŞI, DİKKAT EKSİKLİĞİ BULUNAN ÇOCUKLARA KATKI SAĞLIYOR.

IHA

Kocaeli’de dikkat eksikliği bulunan öğrenciler, dikkatlerini masa tenisi oynayarak gideriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni bir eğitim projesine daha imza attı. Özellikle çocukluk döneminde çocukların dikkatlerini bir noktaya yeterince verememesi nedeniyle oluşan dikkat eksikliğine, çözüm artık Masa Tenisi sporyla bulunuyor. Uzmanların dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olarak adlandırdığı ve büyük ölçüde tıbbın denetiminde, uzun yıllar devam eden tedavilerin alternatifi Masa Tenisi sporuyla yapılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Masa Tenisi branşı tarafından sporcu ailelerinden gelen istek doğrultusunda dikkat eksiği bulunan öğrenciler, haftanın iki günü masa tenisi oynuyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sporcu Eğitim Merkezi masa tenisi salonunda Antrenör Sinan Töz nezaretinde gerçekleşen eğitimlere, minik öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Uzmanlara göre masa tenisi sporuyla, rakip oyuncunun hamlelerini takip etme çabası, beynin dikkatten sorumlu bölgesini olumlu etkilemekte ve öğrencinin istem dışı kendiliğinden dikkat oluşturmasına yol açıyor. Bu sayede eğitim alan öğrenciler eskisine oranla dikkatli ve odaklanmayı öğreniyorlar.
Eğitimleri veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Antrenörü Sinan Töz, “Dikkat dağınıklığı olan öğrencilerin iyi telkin edilmesi gerekir. Masa tenisinin aynı anda göz, kas, zihin koordinasyonlarını sağlamasından ve dikkati arttırmasından dolayı dikkatini bir noktada toplayıp sürdürmesi için faydalı oluyor. Bunu buraya gelen öğrencilerimizde görüyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan öğrencilerimizin velileri, Belediyemize müracaat ederek, bu kurslarımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirler” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Masa Tenisi Dikkat Eksikliğine Çözüm Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Masa Tenisi Dikkat Eksikliğine Çözüm Oluyor haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı