Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Masa tenisçi “ihracatında” da lider

Çin Halk Cumhuriyeti asıllı 31 masa tenisçi, Londra Olimpiyatları'nda farklı ülkeler adına mücadele etti. Türkiye'yi de olimpiyatlarda, masa tenisi branşında 2 Çin asıllı sporcu temsil etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden 30. Yaz Oyunları'nda, masa tenisinde bayanlarda 70, erkelerde 69, toplamda 139 sporcu madalya için yarıştı. Masa tenisinde bayanlarda Çin'den Li Xiaoxia, erkeklerde de aynı ülkeden Zhang Jike altın madalyanın sahibi olurken, bayanlarda 21, erkeklerde ise 10 Çin kökenli masa tenisçi, değişik ülkeler adına raket salladı. Olimpiyatlarda, en fazla Çin uyruklu masa tenisçi ile mücadele eden ülkeler sıralamasında 3'er sporcuyla Avustralya, ABD ve Avusturya ilk sırada yer aldı.

Çin kökenli Melek Hu ve Bora Vang ise olimpiyatlarda Türkiye formasını giydi. Bayanlarda Melek Hu birinci turda, erkeklerde de Bora Vang üçüncü turda oyunlara veda etti. Masa tenisinde bayanlar ve erkeklerde başka ülkeler adına mücadele eden Çin asıllı sporcular şöyle:

KADINLAR:

Zhang Lily, Hsing Ariel (ABD), Xian Yifang, Li Xue (Fransa), Liu Jia, Li Qiangbing (Avusturya), Miao Miao, Lay Jiang (Avustralya), Li Jie, Li Jiao
(Hollanda), Tan Wenling (İtalya), Huang Lei (Portekiz), Han Xing (Kongo), Melek
Hu (Türkiye), Zhang Mo (Kanada), Kumahara Caroline (Brezilya), Tian Yuan (Hırvatistan), Ni Xia (Lüksemburg),Wu Jiaduo (Almanya), Shen Yanfei (İspanya), ve Li Qian (Polonya).

ERKEKLER:

Han Justin (Avustralya), Ho Andre (Kanada), Wang Timothy (ABD), Wang Zengyi (Polonya), Hoyama Hugo (Brezilya), Lin Ju (Dominik Cumhuriyeti), Liu Song (Arjantin), Bora Vang (Türkiye), Chen Weixing (Avusturya) ve Chen Weixing (İspanya).

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler