Gündem Haberleri

  Marx Genco Erkal'la dönüyor

  Hürriyet Haber
  09.11.2009 - 15:34 | Son Güncelleme:

  21'inci ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri; izleyenlerde hayranlık, izlemeyenlerde merak uyandıran “Marx'ın Dönüşü”nü sahnesinde ağırlıyor. Usta oyuncu Genco Erkal’ın tek kişilik oyunu, 17 Kasım 2009, Salı günü saat 20:30’da, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda!

  Howard Zinn'in kaleme aldığı, Özüm Özgülgen'in Türkçeleştirdiği ve Genco Erkal’ın yönetmenliğini de üstlendiği tiyatro oyunu “Marx’ın Dönüşü”; krizle sarsılan kapitalist sistemi, Karl Marx’ın bakış açısı ile tiyatro sahnesinde sorgularken, Marx’ın 19'uncu yüzyılda getirdiği kapitalizmin eleştirisinin günümüzde de geçerli olduğunu gösteriyor.

   

  Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen, içinde yaşadığımız dönem ile Marx’ın yaşadığı dönemin iç içe geçtiği “Marx’ın Dönüşü” adlı tek kişilik oyunda; Karl Marx’ın, karısı Jenny, kızı Eleanor, dostu Engels ve siyasi rakibi Bakunin gibi karakterlerle ilgili değerlendirmeleri önemli yer tutuyor.

   

  Marx Genco Erkalla dönüyor

   

  17 Kasım 2009, Salı günü saat 20:30’da tiyatro severlerle buluşacak oyunda Marx; yaşamıyla ilgili olaylar, Jenny ile evliliği, Londra’ya sürülmesi, üç çocuğunun ölmesi, zamanın politik çatışmaları, İrlanda’nın İngiltere’ye karşı direnişi, Avrupa’daki 1848 devrimleri, Komünist Hareket ve Paris Komünü olayları hakkında konuşuyor.

   

  21. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri’ne katılmak isteyen sanatseverler, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı