Ege Haberleri

EGE

  Maruflu’ya büyük onur

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  09.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bugüne kadar İzmir’e katkı vermiş binlerce kişiye vefa geceleri, anma toplantıları düzenleyen Maruflu için düzenlenen özel gece ile bu kez İzmirler kendisine olan borcunu ödedi.

  İZMİR’in tanınmış simaları, İzmir sevdalısı Sancar Maruflu için biraraya geldi. İzmir ile ilgili kültürel ve sosyal her etkinlikte başı çeken İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, kendi adına düzenlenen özel gecede onurlandırıldı. Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından organize edilen, yaklaşık elli sivil toplum örgütünün katkıları ile gerçekleşen gecede hüzün ve mutluluk birlikte yaşandı.
  CEVAT DURAK KATILMADI
  Beş yüzün üzerinde davetlinin katıldığı gecede, başta CHP İl Başkanı Ekrem Bulgun olmak üzere, siyasi parti temsilcileri, spor derneklerinin yöneticileri, basın camiasının ileri gelenleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri biraraya geldi. Vali Yardımcısı Ardahan Totuk da davette hazır bulundu. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve belediye üst yönetiminden kimsenin katılmaması ise bazı davetliler tarafından tepkiyle karşılandı.
  HEDİYELER BİRBİRİNİ İZLEDİ
  Gece, Maruflu’nun yaşantısının anlatıldığı slayt gösterisi ile başladı. “Sancar Maruflu’ya vefa yemeği” adı altında gerçekleştirilen etkinlikte, gece boyunca, Maruflu’nun sevdiği Türk sanat müziği parçaları seslendirildi. İzmir’in tanınmış simaları, İzmir sevdalısı Sancar Maruflu için iyi dileklerini dile getirdi. Gecenin ikinci bölümünde ise sivil toplum dernekleri Maruflu için hazırladıkları özel hediye ve plaketleri takdim etti. İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Erol Akıncılar, Maruflu’ya nazar boncuğu takarken, Atatürk Ormanı Kurma ve Koruma Derneği Başkanı Aysel Hitay da Atatürk Ormanı’ndan topladığı bitki parçalarından yaptığı “Atatürk Çiçeği” el işlemesini hediye etti.

  Cumhuriyetin 100. yılına randevu verdi

  Gördüğü ilgi ve sevgi karşısında hayli duygulandığı gözlenen Sancar Maruflu, “Nerede bir yürek İzmir için atarsa, orada Sancar Maruflu vardır” sözleri ile anons edildi. Maruflu “İlk defa böyle bir gece yaşıyorum. Coşkulu, heyecanlı ve duyguluyum. Sevilmek güzel birşey ama fazladan birşey yaptığımı düşünmüyorum. Bu toplumun ferdi olarak, üzerime düşen görevleri yapmaya çalıştım. Bunları yapmasaydım yanlış olurdu diye düşünüyorum. Tek başarım, etkinlikler arası organizasyonları iyi yapmaktı. Daha yapacak çok işimiz var. Bugün burada hem siyasetin hem de spor camiasının farklı yüzleri, zıt görüşlü temsilcileri var. İşte istenen beklenen mozaik bu. 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarında da aynı kadroyu burada görmek istiyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı