« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mart'ta bırakıyorum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Seba ile özel bir görüşme yapan Briegel'den şok açıklama:

Beşiktaş'ın Alman teknik direktörü, mayıs sonuna kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen, yeni yönetimin daha rahat çalışması için görevi bırakacağını açıkladı. ‘‘Beşiktaş'ta sezon bitmeden teknik direktör değişikliği yapılmaz’’ diyen Seba, Briegel'e güvence verdi.

Sizinle gideceğim

16 yıllık Beşiktaş Kulübü Başkanlığı'na önceki günkü Mali Genel Kurul'da veda eden Süleyman Seba'dan sonra teknik direktör Briegel de siyah beyazlı takımı bırakacağını açıkladı. Dün Akaretler'deki kulüp binasına gelerek Seba ile özel bir görüşme yapan Alman hoca, ‘‘Sözleşmem mayıs ayında bitiyor. Ancak sizinle birlikte ben de bırakmak istiyorum’’ dedi.

Zorluk çıkarmam

Yeni yönetimin daha rahat çalışması için böyle bir kararı almayı gerekli gördüğünü belirten Briegel konuşmasını şöyle söyledi: ‘‘Yardımcılarım Cezmi Turhan ve Ahmet Akcan ile takımı iyi bir seviyeye getirdik. Sistemimiz oturdu. Bizden sonra görev alacak teknik direktörün bu konuda zorluk çekeceğini zannetmiyorum.’’

güveniyoruz

27 Mart'a kadar görevinin başında olduğunu söyleyen Seba, geleceği ile ilgili kaygıları bulunan Briegel'e, ‘‘Beşiktaş'ta sezon bitmeden teknik direktör değişikliği yapılmaz. Sözleşmen devam edene kadar çalışacaksın. Teknik heyete güveniyoruz. Yeni yönetimin de sizinle devam edeceğini umuyorum’’ garantisini verdi.

Sonuna kadar

Siyah beyazlı takımdan ve taraftarlarından memnun olduğunu dile getiren Briegel ise, ‘‘Güçlü bir kadromuz var. İyi de bir hava yakaladık. Son dört maçta başarılı sonuçlar aldık. Şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacağız’’ dedi. Alman çalıştırıcı, Ertuğrul'dan sonra Mehmet'in de sakatlanmasınının planlarını altüst ettiğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz