Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Mart hareketli geçecek

<B>Kitaplar, festivaller, seminerler, yoga ve meditasyon dolu bir ay bizi bekliyor. Mart ayındaki etkinlikleri şöyle bir sıralayayım dedim, bakın ortaya nasıl uzun bir liste çıktı! </B>

‘Reiki ışığı’ kitap oldu

Bu köşe, bir kitabın hayat bulmasında katalizör oldu. ‘Katalizör’ diyorum, çünkü kitap zaten yazılmıştı, dolayısıyla sebep oldu demek, biraz fazla olur gibi geliyor. Kitabın yazarı Yenal Karahan’la, reiki üzerine konuşmak için tanıştığımda kitabı hazırdı, ancak yayınevi bulamıyordu. Ben de kitabını okumak istedim. Güvendi ve tek örneğini verdi.

‘Herkes şifa dağıtabilir’ diyen Yenal Bey, herkesin reiki yapabileceğini öğrenmesini istiyordu. Bu, özel bir güç değildi. Bunun için temel bilgileri bize ‘Reiki Işığı’ adlı kitabında veriyordu. Bunları Çekirge’de yazdıktan sonra Kozmik Kitaplar Yayınevi, kitapla hemen ilgilendi ve çok kısa bir sürede yayımlanmasını sağladı.

Şu an gittiğim kitapçılarda kitabı gördüğümde çok mutlu oluyorum. Yenal Bey, bana yazdığı mailde, ‘ Siz olmasaydınız bu kitabın basılamayacağını ve de şu an 300 kişiye yaklaşan bir vatandaş kitlesine Reiki’ yi karşılıksız olarak veremeyeceğimizi bütün arkadaşlarıma anlattım’ diyordu.

Nezaketine teşekkür ediyorum. Sizden de bir an önce kitabı okuyup bana mail atmanızı rica ediyorum!

Ekoloji İstanbul 2005, Organik Ürünler ve Çevre Fuarı

Türkiye’de ekolojik bir yaşam kurmak, bu yaşamın ön koşulu olarak toplumsal yaşamın diğer canlıların yaşamı ile birlikte sürdürülebilir kılınmasını sağlamak amacıyla, ‘Ekoloji İstanbul 2005, Organik Ürünler ve Çevre Fuarı’, 24-27 Mart tarihleri arasında Dolmabahçe Kültür Merkezi- Beşiktaş’ta çevre dostlarını dördüncü kez buluşturacak. Haberiniz olsun!

Yoga ve Kundalini Meditasyonu

Beyoğlu Asmalımescit’teki Kun Meditasyon Merkezi’nde mart ayından itibaren yoga ve kundalini meditasyonu dersleri başladı. Programı aşağıda yazdım. Meditasyon sonrası aşağıdaki kafede bir şeyler içip hayata karışmanızı tavsiye ederim...

Özlem ile Pazartesi-Çarşamba 19.00-20.30

Michelle ile Pazartesi-Cuma 11.00-12:30

Lavanya ile Yoga’nın dansı Cumartesi 11:00-12:45

Kundalini Meditasyonu

Salı-Perşembe-Pazar 19.00-20.00

KUN Tel: 0 212- 245 75 10

Kabala’yı öğreniyoruz

Ünlü Kabalist Yehuda Berg, 13 Mart Pazar günü saat 14:00’te Ritz Carlton Hotel’de olacak. ‘Kaballah’ Madonna ile birlikte gelir gelmez, bilinmez, çünkü bu, bir konser değil gönül işi. Ancak Kabala’yı merak ediyorsanız OWO’dan biletlerini satın alıp bu semineri kaçırmayın, derim. OWO Tel: 0 212- 287 99 98

Yoga zamanı

Hindistan’daki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi profesörlerinden Sri N.V. Raghuram, ülkemize, Yoga’yı yaygınlaştırmak için bir seri kültürel etkinlik yapmak üzere davet edildi.

Ben de kendisiyle buluşup önümüzdeki hafta size öğrendiklerimi aktaracağım. Raghuram’ın programı:

Raghuram, basın mensuplarına Nepal Kültür Merkezi’nde ‘Stres Yönetimi ve Yoga’ üzerine, 14 Mart Pazartesi günü saat 11:00’de uygulamalı seminer verecek.

11 Mart Cuma günü saat 19:00’da Kadıköy Evlendirme Salonu’nda Kadıköy Belediyesi ve Nepal Kültür Merkezi işbirliğiyle ilgilenenleri ‘Stresle Mücadele ve Yoga’ konusunda aydınlatacak uygulamalı seminerler düzenlenecek.

Etkinlikler hakkında bilgi almak için Tel: 0 216- 449 43 34/ 35

Biz 11 Mart’ta Elele olarak Bilgi Üniversitesi’nde girişimci kadınlarla buluşacağız. Bekliyoruz.
X