Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Mart ayı nasıl geçecek

2006 yılının en gerilimli dönemine giriyoruz. Mart ayı Balık Burcunun 26 derecesinde geri giden Merkür ile başlıyor ve bu hareketi ayın 25’ine kadar sürüyor.

Zodyak’ın son burcu olan Balık, hem madde ötesini hem de durum değerlendirmesi yapmak için içe kapanmayı sembolize ederken, aynı zamanda bir dönemin bitirilip yeni bir dönemin hazırlıklarının yapılacağını işaret ediyor.

Merkür’ün Balık burcunda geri gitmesi ise, Balık burcunun sembolize ettiği konularla ilgili düşüncelerin derinleşeceğini ve buna bağlı olarak bazı karışıklıkların çıkabileceğini gösteriyor.

Ayın ilk yarısı skandallar, kazalar ve olayları değiştirmeye zorlayan karışıklıklar ortaya çıkabilir. Özellikle farklı özelliklere sahip kişiler karışıklık yaratabilecekleri gibi alışkanlıkları değiştirmeye zorlayan olayların ortaya çıkması ve bunlara karşı çıkanların sert tepkileri de beklenmedik durumlara neden olabilir.

Ayın 15’inde meydana gelecek Ay Tutulması ise bastırılmış duyguların açığa çıkacağını işaret ediyor. 24 derece Başak Burcunda meydana gelen Ay Tutulması özellikle hizmet sektörü, dernekler, yardım kuruluşları, sağlık ve benzeri konuların önem kazanacağını işaret eden olayların açığa çıkacağını gösteriyor.

Bu Ay Tutulmasından en fazla etkilenenler, 16-20 Eylül günleri arasında doğan Başaklar ile 13-17 Mart günleri arasında doğmuş olan Balıklar. Ayrıca Yükselen Burç, Ay veya kişisel gezegenleri (Merkür, Venüs, Mars) 24 derece Başak burcunda doğanlar için de bu yıl önemli bir sene. Meydana gelen olayları çok başka algılayabilir ve bilinçaltınızı tetikleyen olaylar sizi tamamen değiştirebilir. Hayatınızdaki kadınların (anne, eş, kız kardeş ve yakın akrabalar) neden olduğu veya yaşadıkları olaylar aracılığı ile yaşantınızda önemli değişiklikler meydana gelebilir.

Mart ayının diğer önemli astrolojik fenomeni ise 29 Mart günü meydana geliyor. 8 derece 35 dakika Koç Burcunda meydana gelen Güneş Tutulması hem Dünya, hem de Türkiye için çok önemli bir zamanın başladığını işaret ediyor. Özellikle Türkiye’nin geçmişini, geleneklerini, atalarından getirdiği değerleri sorgulayacağını işaret eden gökyüzünün bu konumu, köklerini ve sahip olduğu potansiyel enerjiyi anlama zamanının geldiğini gösteriyor.

Aniden açığa çıkan olaylar, uzun zamandır gizli kalmış ne varsa bütün bunların ortaya çıkaracak ve buna bağlı olarak ani değişikliklere neden olacak.

Sabırsız olmayın

Bugün elektrik, elektronik cihazlarla ilgili bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Beklenmedik olayların hem duyguları, hem de düşünceleri etkileyip değiştirmesi mümkün. Özellikle kaza potansiyelinin açığa çıkacağını işaret eden gökyüzünün konumu, gecenin ilerleyen saatlerinde etkisini gösterebilir. Aynı zamanda iyimser bir tutum içinde anlayışlı davranmak ve sabır göstermek, ortaya çıkan sorunları çözümlemeye yardımcı olacak. Bugün sabırsız ve telaşlı davranışlarda bulunmaktan kaçının. Bilinçaltını araştıranlar için uygun bir gün.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI