Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsilya'nın eski teknik direktörüne hapis cezası

Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda Beşiktaş'ın rakiplerinden Olimpique Marsilya'nın eski teknik direktörü Rolland Courbis, futbolcu transferlerinde dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Rolland Courbis'in yaptığı itirazı değerlendiren Fransa Temyiz Mahkemesi, ünlü teknik direktörün dolandırıcılık yaptığına hükmederken, 2 yıl hapis cezasıyla birlikte 200 bin Avro da para cezası verdi.

Fransız savcılar, Courbis ve takımın çoğunluk hissesini elinde bulunduran Robert Louis-Dreyfus'u, 1997-1999 yılları arasında yapılan, aralarında Laurent Blanc ve Christophe Dugarry gibi futbolcuların da bulunduğu 15 futbolcu transferinde kulübün 22 milyon Avrosunu yasal olmayan yollarla başka hesaplara aktarmakla suçlamışlardı.

Temyiz mahkemesi bugün açıkladığı kararda ayrıca, Robert Louis-Dreyfus'i 10 ay ertelenmiş hapis cezasıyla birlikte 200 bin Avro para cezasına çarptırdı.

Daha önce yapılan mahkemeler sonunda Courbis'e 3.5 yıl hapis cezası, Robert Louis-Dreyfus'a ise 3 yıl ertelenmiş hapis cezası verilirken, mahkeme her ikisini de 375 bin Avro ödemeye mahkum etmişti.

6 yıl devam eden ve uzun süren araştırmaların sonunda geçen yıl Courbis ve Louis-Dreyfus'u mahkum eden hakimlerin kararını temyize götüren ikili, bugün Marsilya'da görülen davanın ardından temyiz mahkemesinde de suçlu bulunarak hapse mahkum edilmiş oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler