Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsilya satışa çıkarıldı

Kâbus gibi bir sezon geçiren köklü Fransız kulübü Olimpik Marsilya, sahibi Margarita Louis-Dreyfus tarafından satışa çıkarıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fransa futbolunun en üst ligi Ligue 1'de 14. sırada yer alan Olimpik Marsilya'da taraftarlar uzun süredir kulüp yönetimini protesto ediyordu. Hatta Veldrome'daki son karşılaşmada "Bize küme düşme rezilliğini yaşatmayın" pankartları bile açıldı. Kulübün kadın sahibi Margarita Louis-Dreyfus da tepkilere seyirci kalmadı ve harakete geçti.

Marsilya satışa çıkarıldı
"UĞRADIKLARI HÜSRANI ANLIYORUM"
Margarita Louis-Dreyfus, eşi Robert Louis-Dreyfus'un 2009 yılındaki vefatının ardından milyar dolarlık şirtketler grubu Louis Dreyfus Group'un başına geçmişti. Robert Louis-Dreyfus'un mirasında Olimpik Marsilya da vardı. Konuyla ilgili olarak kulübün resmi internet sitesiden yazılı bir açıklama yapan Margarita Louis-Dreyfus aşağıdaki ifadeleri kullandı.

"Yatırım grupları, hatta artık devletler bile sınırsız kaynaklarla futbolu domine etmeye başladı. Futbolun ruhuna aykırı olan bu yatırımlar, ticari ve politik boyutlara geldi. Bu durum ben ya da Robert için (Louis-Dreyfus) için asla geçerli olmadı. Biz, futbola olan sevgimiz nedeniyle bu işe, özellikle de Olimpik Marsilya'ya para koyduk. Taraftarın, bu kulübün rakipleriyle aynı seviyede yarışamadıkları için uğradığı hüsranı anlıyorum. Bu nedenle kulübü satışa çıkarma kararı aldım. Satış sürecinde para konusu önceliğim olmayacak. Kulübü baştan yapılandıracak ve rakipleriyle yarıştırabilecek bir kişiye satacağım" (sporalemi)


Bunları da Beğenebilirsiniz