« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsilya gibi toplu doping yaptılar

Bir takımın topluca doping yapması olayıyla dünyada sadece iki kez karşılaşıldığını ifade eden F.Bahçe Başkanı, “Bunlardan birisi Fransa’da Marsilya futbol takımı ile ilgili olandır. Diğeri ise Efes Pilsen’in karşı karşıya olduğu olaydır” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, şampiyonluklar dışında elde edilen hiç bir başarının camiayı mutlu etmediğini söylerken, ilginç açıklamalar yaptı. Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi’nin Kasım ayı sayısında yer alan “Fenerbahçe farkını ortaya koyuyor” başlıklı yazısında Galatasaray derbisinden başı dik ayrılan futbolcular, teknik ve idari hedeyi tebrik ederken, “Zaferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yazısında Galatasaray’a göndermede bulunan Aziz Yıldırım, Efes Pilsen kulübünü de toplu doping yapmakla suçladı.
Divan Kurulu toplantısında, Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan’ın  kendileriyle ilgili açıklamalarına verdiği cevapları hatırlatan Yıldırım, bir takımın topluca doping yapması olayı ile dünyada bugüne kadar sadece iki kez karşılaşıldığını ifade ederek, “Bunlardan birisi Fransa’da Marsilya futbol takımı ile ilgili olandır. Diğeri ise Efes Pilsen’in karşı karşıya olduğu olaydır. Beklentimiz, bu toplu doping eylemine sebebiyet verenlerin spor ailesinden ayıklanarak çıkarılması ve kamu vicdanının bu şekilde  rahatlatılmasıdır” dedi.
Aziz Yıldırım,  Galatasaray karşısında aldıkları galibiyeti gölgelemek  isteyenlerin bulunduğunu da savunarak şöyle devam etti: “Rakibimiz karşısında elde ettiğimiz zaferimizi gölgelemek için sürekli olarak konuşanları, yan yollara saparak 10 yıldır değişmeyen gerçeği hafızalardan çıkarma gayretinde olanları tebessümle izliyorum.”
Haklı galibiyetin ardından münferit de olsa meydana gelen bir olay  sebebiyle aldıkları iki maç seyircisiz oynama cezasının sadece rakiplere avantaj sağlayacağının bilinmesini istediğini de vurgulayan Yıldırım, derbiyle ilgili taraftara ve kamuoyuna verdiği mesajda, şu ifadeleri kullandı:
“Bizi durdurmak isteyenlerin fırsat kolladığına, ortaya çıkan her türlü  olumsuz durumun bu çevreler tarafından anında kulübümüz aleyhine kullanıldığına dikkatinizi çekiyor ve asla bunlara fırsat verilmemesini taraftarlarımızdan istiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, yarıştığı tüm branşlarda tek hedefi vardır; şampiyonluk. Şampiyonluklar dışında elde edilen hiçbir başarı camiamızı mutlu etmemektedir. Bu nedenle ailemizin her bir ferdinden, sporcularımıza inanmalarını, ilgilerini ve desteklerini şampiyonluk yolunda sadece sporcularımıza yönlendirmelerini önemle rica ediyorum.”

Her yerde şampiyon olacağız

FENERBAHÇE’nin futbolda, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini, hem UEFA Avrupa Ligi, hem de Süper Lig’deki puan cetvellerinde “lider”  unvanını taşıyarak gösterdiğini kaydeden Aziz Yıldırım, “Takımımız, deneyimli idari ve teknik ekibiyle, kadrosunda barındırdığı her biri yüksek kaliteli oyuncular sayesinde rakiplerle aramızdaki farkı her geçen gün daha da artıracaktır” dedi.Yıldırım, geçen hafta sonu yapılan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda ifade ettiği gibi sadece futbolda değil, yarıştıkları diğer branşlarda da şampiyonluk hedeflerinin olduğunu hatırlatarak, “Bu hedeflere inanmakta ve her yerde şampiyon olacağımızı ısrarla söylemekteyiz” ifadesini kullandı.

1993 ŞAMPİYONU MARSiLYA

1993 yılında Münih’te oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde Milan’ı Boli’nin golüyle 1-0 yenen Fransız ekibi Marsilya’nın yıldız futbolcusu Jean Jacques Edelie, o maçta kendisinin ve takımın doping yaptığını açıklamıştı. İtalyanlar bu olay sonrası kupayı geri istemişti. Edelie’nin maçın görüldüğü gibi olmadığını dile getirerek, “Hepimiz ciddi iğneler olduk. Karşılaşma boyunca çok farklı hissettim ve enerjim çok fazlaydı, çok güçlüydüm” açıklaması yapması futbol dünyasında bomba etkisi yaratmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz