« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsel'den Wimbledon'a veda

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ikinci tur maçına çıkan Marsel İlhan, 14 numaralı seribaşı Kevin Anderson'a 3-1 yenilerek elendi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Wimbledon Tenis Kulübü'ndeki 2. kortta oynanan maçta, Polonyalı Jerzy Janowicz'i 3-1 yenen ve "grand-slam" kariyerinde üçüncü tura çıkarak bir ilki başarmak isteyen Marsel İlhan, ilk turda Fransız Lucas Poulille'yi aynı skorla mağlup eden Güney Afrika Cumhuriyeti'nden Kevin Anderson ile karşılaştı.

33 derecelik hava sıcaklığının da etkisiyle iki tenisçinin servis performansının düştüğü ilk bölümde 2-0 öne geçen Marsel İlhan, üst üste kaybettiği puanlarla 3-2 geriye düştü. Rakibinin iki kez çift hata yapmasıyla 4 sayılık bir seri yakalayan Marsel, "tie-break"i 7-5, 50 dakika süren seti de 7-6 kazanarak 1-0 öne geçti.

ANDERSON AVANTAJINI KAYBETMEDİ

Wimbledon'da bu yıl 7. kez mücadele eden ve geçen yıl 4. tura kadar yükselen 29 yaşındaki Anderson'ın servis oyunuyla başlayan ikinci sette de tenisçiler birbirlerinin servislerini kırma şansını yakalayamayınca "tie-break"e gidildi.

Bu bölümde 2-0 öne geçmesine rağmen Anderson'un durumu 2-2'ye getirmesine engel olamayan Marsel, sonraki 5 sayıdan 4'ünü hanesine yazdırdı ve 6-3 üstünlük yakaladı. Marsel'in kullandığı 3, kendi kullandığı iki servisten art arda 5 sayı almayı başaran Anderson, tie-break'i 8-6, 58 dakika süren seti de 7-6 kazanarak setlerde durumu 1-1'e eşitledi.

Milli tenisçi, son servisinde de çift hata yapınca 5-4 geriye düştü. Onuncu oyunu da puan vermeden hanesine yazdıran Anderson, 32 dakika süren seti 6-4 alarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette ilk oyunu puan vermeden almasının ardından rakibine karşılık vermekte zorlanan Marsel İlhan, üçüncü oyunda servisini kırdırdı ve 3-1 geriye düştü. Avantajını setin sonuna kadar korumayı başaran Anderson, seti 6-4, maçı da 3-1 kazanarak adını üçüncü tura yazdırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz