« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsel'den iyi başlangıç

Çin'in başkenti Pekin'de gerçekleşen 500 puanlık ATP turnuvasının elemelerinde boy gösteren Marsel İlhan, açılış maçında karşı karşıya geldiği klasmanın 72 numarası Polonyalı Lukasz Kubot'u geçerek son eleme turuna kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son olarak oynadığı İstanbul ve İzmir Challenger turnuvalarında hedeflediği başarıları elde edemeyen Marsel İlhan, ATP turunun dişli turnuvalarından Çin Açık'ın elemelerine iyi bir başlangıç yaptı.

Geçen yıl eleme turlarını aşarak ana tabloya yükseldiği organizasyona yine aynı amaçla gelen Marsel, ilk maçında dünya sıralamasında 72 numarada bulunan Polonyalı Lukasz Kubot ile kozlarını paylaştı.

tenisdunyasi.net'in haberine göre; Elemelerin 3 numaralı seribaşı 30 yaşındaki Kubot karşısında etkili bir servis performansı ortaya koyan Marsel, ilk servislerinden %76 oranında puan çıkarırken, servis kırdırmadığı mücadeleyi 8 ace ile tamamladı. Buna karşın, rakibinin servisini üç kez kırarak 6-2 ve 6-4'lük setlerle sonuca giden Marsel, elemelerin son turuna yükselmesini bildi.

Marsel'in ana tablo yolundaki son rakibi ise Alman Michael Berrer olacak. Klasmanın 118. basamağında yer alan Berrer, 500 puanlık ATP turnuvasının elemelerinde 6 numaralı seribaşı olarak raket sallıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz