« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsel tarih yazdı

Milli tenisçi Marsel İlhan, Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Roland Garros) ilk turdaki rakibi Alman Tommy Haas'ı 3-1 yenerek ikinci tura yükseldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fransa Açık'ta ana tabloda mücadele eden ilk Türk tenisçi olarak tarihe geçen İlhan, karşılaşmayı 6-4, 4-6, 7-6 ve 6-4'lük setlerle kazandı.

Turkcell'in ana sporu olduğu tenisçimiz Marsel İlhan, 2 saat 57 dakika süren mücadelenin ilk setinde rakibinin servisini 2 kez kırdı ve servisini 1 kez kırdırmasına rağmen bu seti 6-4 kazandı. 2. sette Haas, İlhan'ın servisini 1 kez kırmayı başardı ve seti 6-4 kazanarak durumu 1-1'e getirdi.

İlhan, mücadelenin 3. setini “tie-break”de 7-1 üstünlük sağlayarak 7-6 kazandı. Marsel İlhan, 3. sette de rakibinin servisini kırarak Haas'a 6-4 üstünlük sağladı ve maçı 3-1 kazandı. 33 yaşındaki Haas, 2002'de dünya sıralamasında 2. sırada yer alıyordu.

Maçta Haas'ın 15 “ace”ine İlhan, 25 “ace” ile karşılık verdi. Karşılaşmada Haas, 7 kez, İlhan 1 kez çift hata yaptı. Alman tenisçinin 43 basit hata yaptığı maçta İlhan, 20 kez basit hata yaptı.

Bu sonuçla Roland Garros'da 2. tura yükselen ilk türk tenisçi olan İlhan, 2. turda 30 numaralı seri başı İspanyol Guillermo Garcia-Lopez ile karşılaşacak.

Marsel İlhan, Fransa Açık'ta ana tabloda mücadele etme hakkı kazanarak, 4 Grand Slam turnuvasında da teklerde ana tabloda oynayan ilk Türk tenisçi olmuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz