« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsel İlhan'ın hedefi final

İstanbul'da devam eden 61. Uluslararası American Express TED Open Tenis Turnuvası'nda mücadele eden Türk sporcu Marsel İlhan, organizasyonda final oynamak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Turnuvanın yapıldığı TED Kulübü'nde düzenlenen ve TED Kulübü Başkanı Mehmet Tınaz, turnuva koordinatörü Bekir Emre, başhakem İsveçli Thomas Karlberg, Marsel İlhan ile organizasyonda geçen yıl şampiyon olan Portekizli Frederico Gil'in katıldığı toplantıda, basın mensuplarına organizasyonla ilgili bilgi verildi.

Turnuvada teklerde 2. tur, çiftlerde de çeyrek finale çıkan Marsel, İstanbul'da son iki haftada iyi bir kamp dönemi geçirdiğini belirterek, “Burada oynamak benim için büyük avantaj. Bu avantajı kullanmak istiyorum. En az bir kategoride final oynamak istiyorum” dedi.

Çiftlerde bugün Bulgar partneri Grigor Dimitrov ile çeyrek final maçına çıkacak Marsel, yarın da teklerde 2. tur karşılaşması yapacak.

TED Kulübü Başkanı Mehmet Tınaz da dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok uluslararası turnuvanın iptal edildiğini ifade ederek, “Bu yıl organizasyonumuzun 61.'sini yapmaktan dolayı mutluluk içindeyiz. Ekonomik kriz birçok turnuvanın iptal edilmesine neden oldu. Biz de korku içerisindeydik. Ancak sponsorumuz Garanti American Express Card'ın desteğiyle turnuvamızı yapmayı başardık” diye konuştu.

GIL: “ZİRVEDEKİ YERİMİ KORUMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Turnuvada geçen yıl şampiyon olan Portekizli Frederico Gil, organizasyonda başarılı bir performans göstererek, zirvedeki yerini korumak istediğini söyledi.

Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Gil, “Dünya çapında bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye'de böyle bir turnuvanın devamlılığını sağlamak bana göre çok önemli bir konu. Geçen sene ulaştığım zirvedeki yerimi korumak için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

61. Uluslararası American Express TED Open Tenis Turnuvası, 16 Ağustos Pazar günü tekler finaliyle sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler