Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marsel galibiyetle tanışamadı

Geçtiğimiz sezon dünya sıralamasında ilk 100'e giren Marsel İlhan, bu sezonki kötü gidişini durduramıyor. Zagreb'de düzenlenen turnuvada ilk turda karşılaştığı Lukas Lacko'ya 4-6/6-4/7-5 ile yenilen milli raket yine galibiyetle tanışamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmaya servis kırarak başlayan Marsel, ilk setin sonuna kadar bu avantajını korudu ve bu seti hanesine yazdırdı. İkinci sette taraflar onuncu oyuna kadar servislerine tutunurken, Marsel İlhan 5-4 gerideyken servisini kırdırdı ve müsabaka karar setine taşındı.

Milli raket üçüncü setin başında da servis kırma avantajını yakalasa da altıncı oyunda servis kırdırdı ve sete 3-3 denge geldi. Durum 5-5 iken servis kırma şansı yakalayan Marsel bunu değerlendiremedi ve bir sonraki oyunda servisini kırdırarak bu seti de kaybetti.

Marsel sezonun ilk haftasında Chennai'de ilk turda Xaiver Malisse'e elenmişti. Bir sonraki hafta katıldığı Sydney International elemelerinde ilk turda John Millman'a elenerek ana tablo göremeyen İlhan, Avustralya Açık ilk turunda eşleştiği Mikhail Youzhny'e set alamadan yenildi.

Geçen hafta Heilbronn'daki Challenger turnuvasında puan arayan Marsel İlhan yine ilk turda Dominik Meffert'e yenilmişti.

Kariyerinde en yüksek 87 numaralı basamağı gören 23 yaşındaki tenisçi, bu hafta açıklanan sıralamada 18 basamak birden düşerek 105. sıraya yerleşti.


Bunları da Beğenebilirsiniz