ANKARA HABERLERİ

Mars’a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz

Hürriyet Haber
17.05.2017 - 15:26Son Güncelleme : 18.05.2017 - 11:41

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın et ve süt ihtiyacının büyük kısmını karşılaması amacıyla kurulan Sincan Hayvancılık Bölgesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Hürriyet Haber

Baran, "Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, tarım ve hayvancılık güçlü bir ülke olmanın ön koşuludur. Mars'a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz" dedi. ATO Başkanı Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesi’ni, Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer'le birlikte gezdi. Mermer'den tesis ve bölge hakkında bilgi alan Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesinin ortak çalışma kültürünün iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi.ATO'nun 68 meslek komitesinden birinin 5 No’lu 'Hayvansal Üretim Meslek Komitesi' olduğunu belirten Baran, bu alanda iştigal eden üyelerinin bulunduğunu söyledi. Baran, "Tarım ve hayvancılık yapan üyelerimiz var. Olmasa bile bu konu her insanın ilgilenmesi gereken bir konu. İnsanlık var olduğu sürece tarım ve hayvancılık var olacaktır ve bu alandaki güç toplumların ülkelerin gücünü de ifade eder" dedi.SÜT DEPOLAMA ALANI YAPILMALISincan Hayvancılık Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer, süt hayvancılığına talebin besi hayvancılığına göre daha az olduğunu belirterek bölgeye süt depolama alanı yapılması gerektiğini dile getirdi.

Etiketler: ATO , Tarım , hayvancılık

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mars’a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mars’a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:20
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı