Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Marmaris'te tur teknesi battı... Kötü haberler geliyor

  DHA-AA
  02 Ağustos 2017 - 11:10Son Güncelleme : 02 Ağustos 2017 - 19:49

  Muğla'nın Marmaris ilçesi Bozburun açıklarında bir motoryat battı. 8 kişi kurtarıldı 3 kişi kayboldu. Kayıpları arama çalışmalarından kötü haber geldi. Tekne sahibinin ölü bedenine ulaşıldı. Teknenin batma anı saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

  Marmaris ilçesi Bozburun Mahallesi açıklarında motoryatın battığını görenler, yetkililere haber verdi. Henüz belirlenemeyen nedenle batan motoryatın olduğu bölgeye Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Motoryatta bulunan 11 kişiden, aralarında kaptanın da bulunduğu 8'i, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bota alındı.Yapılan çalışmalarda, motoryatın altında 3 kişiden 1'inin cesedine ulaşıldı.


  Çevrede bulunan bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde tekne saniyeler içinde suya gömülüyor.

  KAYIP İKİ KİŞİNİN DE CESETLERİ ÇIKARILDI

  Muğla’nın Marmaris ilçesi Bozburun Mahallesi açıklarındaki Kızılkum Mevkii’nde batan motoryattaki kayıplardan 15 yaşındaki Mert Ali Ağdemir ile 40 yaşındaki Safia Ağdemir’in cesetleri dalgıçlar tarafından çıkartıldı.

  KAPAĞI AÇIK KALDIĞI İÇİN SU ALDIĞI İDDİASI

  Bu arada Bozburun Limanı’nda 2 gündür demirli olan ve bugün saat 10.00 sıralarında denize açılan motoryatın arkasındaki kapağın açık unutulması nedeniyle su aldığı ileri sürüldü. Motoryatın hızla limandan ayrıldığı, durumu farkeden kıyıdakilerin tehlikeyi görüp, uyarmak için bağırmalarına rağmen seslerini duyuramadıkları iddia edildi. Motoryatın sürat yapması nedeniyle önünün havaya kalktığı, bu sırada arka taraftaki kapağın açık olması yüzünden su alıp, bir anda battığı öne sürüldü. Batma anında, kurtulanların güvertede, ölenlerin ise motoryatın içinde bulunduğu ne sürüldü.

  KAPTAN GÖZALTINDA

  Batan motoryattan sağ kurtarılan kaptan Mustafa Donka’nın, sağlık kontrolünün yapılmasının ardından jandarma tarafından gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

  Marmariste tur teknesi battı... Kötü haberler geliyor

  Etiketler: MUĞLA , Marmaris , Tekne
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı