MUĞLA HABERLERİ

Marmaris'te plaj temizliği

AA / Sabri Kesen,Durmuş Genç
26.02.2016 - 16:04Son Güncelleme :

-Marmaris halk plajında üniversite öğrencileri ve belediye temizlik işçileri plaj temizliği yaptı

AA / Sabri Kesen,Durmuş Genç

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde üniversite öğrencileri ile belediye temizlik işçileri plaj temizliği gerçekleştirdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, "Daha Temiz Bir Çevre ve Çevre Bilinci Projesi" kapsamında Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile halk plajındaki çöpleri topladı.

MSKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Banu Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, temiz bir çevre ve çevre bilinci oluşturmak için projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Üniversite öğrencileri ile belediye temizlik işçilerinin halk plajında çöpleri topladığını belirten Bayram, "Öğrencilerimiz ülkemizin farklı bölgelerinden gelmiş bir grubu oluşturuyor. Marmaris halkını bu çalışmamızla çevre temizliği noktasında biraz daha duyarlı olmayı amaçladık" dedi.

Farkındalık yaratmak ve halkı bilinçlendirmek için projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü ise sosyal projelerin çevre temizliğine katkı sağladığını ifade etti.

MSKÜ ile işbirliği yaptıklarına işaret eden Bayram, "Bu projeyi sadece üniversite ile sınırlı bırakmayacağız. Lise, ortaokul, ilkokul seviyelerinde de gerçekleştireceğiz. Çocuk çevre kulübü kuracağız. Daha temiz bir Marmaris için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Marmaris'te plaj temizliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmaris'te plaj temizliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı