« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marmaris'te kano heyecanı

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç beldesinde yapılan “Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası” çekişmeli ve heyecanlı yarışlara sahne oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Kano Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonada, 50 kulüpten toplam 110 sporcu kürek çekti. Federasyonun her yıl organize ettiği şampiyonada, bin ve 2 bin metre mesafelerinde büyük bayanlar, büyük erkekler ve karışık çiftler kategorilerinde yarışlar yapıldı.

Bin metre yarışlarında, büyük erkeklerde Turunç Gençlik Spor Kulübü'nden Eren Canaslan, büyük bayanlarda Şişecam Spor Kulübü'nden Damla Gündoğan birinciliği kazandı. Karışık çiftler kategorisinde ise birinciliği Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü'nden Ekrem Gök ve Meltem Kılıçarslan elde etti.

Elemelerle başlayan 2 bin metre yarışları oldukça heyecanlı geçti. Vatandaşlar ve turistlerin ilgiyle izlediği yarışlarda bitiş noktasına ulaşmaya çalışan bazı sporcuların zorlandıkları görüldü.

Şampiyona hakkında gazetecilere bilgi veren Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, yarışlara 15 ila 40 yaş arasında sporcuların katıldığını söyledi.

Turunç'un kano sporu için çok uygun bir yer olduğuna dikkati çeken Sami Mengütay, iki yıldır yarışların burada yapılıyor olmasının, belde halkının kanoya ilgisini arttırdığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz