MUĞLA HABERLERİ

Marmaris'te deniz kıyısı polenle kaplandı

DHA
27.03.2017 - 18:48Son Güncelleme :
DHA

Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)- MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nin turistik İçmeler Mahallesi'ndeki Altın Sahil'de, çam ağaçlarının rüzgardan dağılan polenleri, denizin bir bölümünü sarıya boyadı.
Marmaris ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki turistik İçmeler Mahallesi'nde bulunan Altın Sahil adlı halk plajı sarıya büründü. Çevrede bulunan çam ağaçlarının kozalar ve çiçeklerinden, rüzgarın etkisiyle polenler denize saçıldı. Kısa süre içinde deniz üzeri 20 metre uzunluğunda polen kaplandı, suyu sarıya bürüdü. Görenler durum karşısında belediye ekipleri aradı. Sahile gelen Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü ve uzman ekipler, numune alarak inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde durumun çam ağacı kozalarından rüzgarın etkisiyle dökülen polen olduğu tespit edildi. Kıyıya vuran polenler, belediye ekipleri tarafından ağlarla temizlendi. Her yıl bahar ayına geçişlerde bu tür olayın yaşandığını vurgulayan Belediye Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, "Mevsimsel bir olay. Çam ağacı ve çiçekler polenleri şiddetli rüzgarla denize dökülmüştür. Birkaç gün sonra bu görüntü sürecektir. Endişelenecek bir durum yoktur. Gerekli temizlik yapılmıştır" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Marmaris'te deniz kıyısı polenle kaplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 18 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmaris'te deniz kıyısı polenle kaplandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı