Gündem Haberleri

  Marmaris'te 18'i Türk 41 kaçak yakalandı

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  04.12.2009 - 13:53 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, yurt dışına geçmek isteyen 18 Türk ile 23 yabancı uyruklu kaçak, jandarma tarafından yakalandı. Jandarma, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçakları Yunanistan'ın Rodos Adası'na götürmeye çalıştığı iddia edilen 5 Türk'ü de gözaltına aldı.

  Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmaları neticesinde, bir insan kaçakçılığı çetesinin lideri olduğunu belirlediği M.E.'yi (41) 6 ay süreyle takibe aldı. Takip sonucu, M.E.'nin bir grup kaçağı Yunan Adaları'na götüreceği saptandı. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, 60 kişilik sivil ekip oluşturarak, Hisarörü Köyü'nde gece önlem aldı.

  Jandarma, bugün saat 03.00 sıralarında, kaçakların içinde bulunduğu minibüs ile ona eşlik eden son model bir cipi, köye girdikten sonra Keçiboynuzu Mevkii'nde durdurdu. Minibüsteki, 18 Türk ile 6'sı Afganistan, 4'ü Filistin, 7'si Irak, 3'ü Burma ve 3'ü İran uyruklu toplam 41 kaçak ile cipteki Türk organizatörler M.E. (41), S.Y (41), M.K (34), S.T. (53) ve M.Ş. (37) gözaltına alındı.

  Yabancı uyruklu 23 kaçak, jandarmadaki işlemlerinin ardından Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Diğer 18 Türk kaçak ile 5 organizatörün ise ifadelerinin alınması sürüyor. Kaçakların ifadelerinde Rodos Adası'na geçebilmek için organizatörlere kişi başına 7 bin 500 euro ödediklerini ileri sürdükleri öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı