Ege Haberleri

  Marmaris’te hanutçulara MOBESE ile takip

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)
  06.07.2015 - 01:30 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’ndeki Yat Limanı ve Kordon Caddesi’nde bulunan restoran ve kafeteryalar MOBESE ile takibe alındı. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü, hanutçuluk, çığırtkanlık yaparak turistleri rahatsız eden 16 işletmeye cezai işlem başlattı.

  Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iş yerleri önünde teşrifatçı olarak adlandırılan müşteri çekmek için turistlere hanutçuluk yapan işletmeleri MOBESE kameralarından takibe aldı. İlçe merkezi ve turistik İçmeler ile Armutalan Mahallesi’nde bulunan 137 MOBESE kamerası ile inceleme yapan polis, 3 günde tespit ettiği toplam 16 işletmeye cezai işlem uyguladı. Ceza kesilen işletmeler arasında Yat Limanı’nda 9 restoran, oteller bölgesi olarak bilinen Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı Mevkii sahil yolunda 6 kafeterya ve Armutalan Mahallesi’nde 1 işletme yer aldı. Ayrıca ’ginger’ diye bilinen elektrikli bisikletli 6 polis ekibi de sahil yürüyüş yolunda turistlere rahatsızlık veren kişiler için görev yaptı.

  Marmaris Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, "Turistlere rahatsızlık veren işletmeleri güvenlik kameralarıyla takibe aldık. Mevcut 117 MOBESE kameralarına 20 daha ilave ederek izlemeye aldık. Üç günde 16 işletmeye hanutçuluktan işlem yapıldı. İlk defa hanutçuluk yapan işletmelere 3 gün, 2’inci defa yapanlara 15 ve 3’üncü kez yapanlara bir ay kapanma cezası uygulanacak" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı