MUĞLA HABERLERİ

Marmaris Maliye kampı kiraya verilecek

DHA
05 Mayıs 2017 - 15:59Son Güncelleme : 05 Mayıs 2017 - 16:00

Marmaris Maliye kampı kiraya verilecek

DHA

Mustafa SARIİPEK/MARMARİS (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Marmaris İlçesi İçmeler Mahallesi'ndeki toplam 22 bin 581 metrekarelik alanda kurulu Maliye Kampı'nın, Marmaris Mal Müdürlüğü'nce 10 yıllığına kiraya verileceği bildirildi.
Geçmiş yıllarda Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisi olarak kullanılan ve uzun zamandır atıl durumda bulunan Marmaris Maliye Kampı'nın, turizm amaçlı kullanılması amacıyla 12 Mayıs'ta açık teklif usulüyle yapılacak ihaleyle kiralacağı belirtildi. Kumluörencik Mevkisi'ndeki  tesiste, 30'u konaklama ünitesi olmak üzere toplam 39 tek katlı yapı ile çeşitli yaş ve türde toplam 603 bitki ve ağaç türü bulunduğu kaydedildi. Geçici teminet bedeli 140 bin lira olarak belirlenen tesis, Marmaris İlçe merkezine yaklaşık 7 kilometre mesafede olup, denize cepheli, kıyıya bitişik konumda yer alıyor.
Muğla Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamada ihaleye katılmak isteyen gerçek kişiler ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi, tüzel kişiler ise 2017 yılı içerisinde alınan sicil kayıt belgesi, vergi kimlik numarası, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküleri veya vekaletname ile bu belgelere ek olarak gerçek ve tüzel kişilerin süresiz ve limit içi geçici teminat makbuzu veya banka geçici teminat mektubunu ihale saatine kadar komisyon başkanlığına teslim etmelerinin zorunlu olduğu belirtildi.
İlk yıl kira bedelinin peşin veya en az dörtte birinin kira sözleşmesinin imzalanmasından önce yatırılması gerektiği de belirtitilen açıklamada, "Kalanı ise üçer aylık dönemler halinde üç eşit taksit halinde ödenecek. Sonraki yıllar kira bedelinin ise ait olduğu ay için TUİK tarafından açıklanan Yurtiçi-Üretici Fiyatı Endreksi (ÜFE) oranında bir önceki yıl kira bedelinde artış yapılmak suretiyle her yıl üçer aylık dönemler halinde dört eşit taksit halinde ödeneceği bildirildi.
Muğla Defterdarlığı, geçtiğimiz günlerde Akyaka Maliye Tesisleri'nin de 10 yıllığına kiraya verileceğini açıklamıştı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Marmaris Maliye kampı kiraya verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmaris Maliye kampı kiraya verilecek haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:20
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı