Ege Haberleri

  Marmaris Limanı rekora koşuyor

  Doğuş Esat BERME, (DHA)
  31.05.2011 - 22:09 | Son Güncelleme:

  Kruvaziyer turizminin parlayan yıldızı Marmaris, ağırladığı lüks yolcu gemisi ve bunlarla gelen turist sayısında yeni bir rekora koşuyor.

  Dev gemilerin, 2011’in ilk beş ayında ilçeye yaptıkları sefer sayısı 21’e, gelen turist sayısı da 48 bin 400’e ulaştı. Marmaris Liman İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Şükrü Tugay, Haziran ayında da 12 seferde, 20 bin turistin daha geleceğini söyledi. 2010’da yakaladıkları rakamları, bu yıl aşmayı hedeflediklerini belirten Tugay, “İlk altı ayının sonunda, gelen yolcu sayısında 70 bine ulaşmış olacağız” diye konuştu.

  Kruvaziyer gelişiyor

  Dünya üzerindeki dev yolcu gemilerinin sayısının artmasıyla kruvaziyer turizminin de sürekli büyüdüğünü vurgulayan Tugay, “Gemi sayısı artarken, bunların kapasitesi, yatak sayısı artıyor. Gemileri doldurmak zorlaşınca fiyatlar iniyor. Daha geniş kitlelere hitap şansı yakalayan kruvaziyer turizmi dengeli bir şekilde büyümeye devam ediyor. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz güzergahında seyreden her geminin uğrayabileceği noktada olmamız, büyüyen sektörden daha fazla fayda sağlama şansımızı artırıyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı