Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Marmaris eski Belediye Başkanı öldü

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  21.01.2011 - 18:26 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde 15 yıl belediye başkanlığı yapan ANAP’lı İsmet Karadinç, karaciğer ve akciğer kanseri tedavisi gördüğü Özel Ahu Hetman Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

  Emekli Binbaşı İsmet Karadinç, geçen Aralık ayında GATA’da 20 gün karaciğer ve akciğer kanseri teşhisi ile tedavi gördü. Ailesi ve kendi isteği ile tedavi sonrası uçak ambulansla Dalaman Havalimanı’na getirilen ve buradan özel donanımlı ambulansla Marmaris Özel Ahu Hetman Hastanesi’ne kaldırılan Karadinç, bir aydır tedavi altında tutuluyordu. Özel Ahu Hetman Hastanesi Başhekimi Dr. Sahir Ökten, "İsmet Karadinç, yapılan bütün tedavi ve müdahalelere rağmen bugün hayatını kaybetti" dedi.

  Karadinç, 1989-2004 yılları arasında üç dönem belediye başkanlığı yaptı. Karadinç döneminde Marmaris Belediyeler Alt Yapı Hizmet Birliği’ni (Mariç- Belbir) kurarak dört belediyeyi birleştirmiş ve dönemin ANAP hükümeti desteği ile 200 milyon dolara baraj, arıtma tesisi, çöp toplama ve ayrıştırma tesisi ile kanalizasyon sistemi kurulmasını sağlamıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı