Gündem Haberleri

  Marmara ve Ege için fırtına uyarısı

  A.A - ANKA - DHA
  10.01.2012 - 09:37 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Marmara ve Ege Bölgesi'nde meydana gelecek fırtınaya karşı uyardı. Meteorolojiye göre, Marmara'da bu gece ve yarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde, 60-75 km/saat esecek fırtına bekleniyor. Ege'de ise bu akşam başlayacak olan fırtına Perşembe günü sabah saatlerine kadar sürecek.

  19 İLDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR    


  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yurdun büyük bölümünde yağışların görüleceğini açıkladı. Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 19 ilde yoğun kar yağışı bekleniyor.

   

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, K.Maraş, Hatay), Sinop, Samsun, G.Antep, Kilis ve Antalya'da kuvvetli sağanak, Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Gazipaşa, Manavgat ve Anamur) aşırı sağanak; Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Eskişehir'in doğu ilçeleri, Konya'nın batı ilçeleri ve Antalya'nın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı; Denizli, Uşak, Kütahya, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Eskişehir ve Konya çevrelerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Trakya ile iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  ABANT VE KASTAMONU KARLA BOĞUŞUYOR / WEB TV

  ADANA'DA KAR HAYATI FELÇ ETTİ / WEB TV

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ  

  HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

   

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

   

  UYARILAR KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, K.Maraş, Hatay), Sinop, Samsun, G.Antep, Kilis ve Antalya'da kuvvetli sağanak, Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Gazipaşa, Manavgat ve Anamur) aşırı sağanak şeklinde olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

   

  YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çorum, Eskişehir'in doğu ilçeleri, Konya'nın batı ilçeleri ve Antalya'nın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı; Denizli, Uşak, Kütahya, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Eskişehir ve Konya çevrelerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesi kısıtlanması vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

   

  MUŞ VE ISPARTA KARA TESLİM / WEB TV

   

  EĞİTİME KAR ENGELİ

  ISPARTA: Isparta'nın Yalvaç ilçesinde, etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  KARAMAN: Karaman'ın Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

  DENİZLİ: Denizli’nin Kale, Çameli ve Beyağaç ilçelerinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

  BİNGÖL: Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  KÖYCEĞİZ BU HALE GELDİ / WEB TV 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı