Gündem Haberleri

  Marmara ve Ege’de lodos yaşamı felç etti

  Burak GEZEN- Ersan KÜÇÜKKURU/DHA
  06.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında etkili olan fırtına Çanakkale, Bursa, Yalova, Balıkesir’in Bandırma ilçesi ve İstanbul’da yaşamı ve deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Bayram tatili nedeniyle evlerine dönmek isteyen binlerce insan, fırtına nedeniyle çile çekti.

  Bursa’da saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle bazı işyerlerinin camları kırıldı. Hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Bandırma’dan 16.30 da gerçekleşecek deniz otobüsü seferi ile Yalova- Yenikapı, Pendik- Yalova ve Eskihisar- Topçular feribot, hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

  Seferler iptal

  Çanakkale’de de Gelibolu- Lapseki arasındaki araba vapuru seferleri ise seferleri geçici olarak iptal edildi. Tatillerini Ege ve Akdeniz’de geçiren, İstanbul ve Trakya yönüne gitmek için Lapseki-Gelibolu güzergahını seçen tatilcilerin kullandığı araçlar ise şehir merkezinde yaklaşık 1.5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi’nde ise dalgalar sahil şeridinde 15 ev ve iş yerinde su baskınına neden oldu.

  İstanbul’da etkili yağış ve lodos nedeniyle çeşitli semtlerde 7 ağaç devrildi, 4 binanın çatısı uçtu. İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş’nin (İDO) iç hatlarından Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy ile Kartal-Yalova seferleri karşılıklı iptal edildi.

  Tatilci yolda kaldı

  9 günlük tatilin son günü evine dönenler, Ankara ile İstanbul arasındaki TEM’de araç yoğunluğuna neden oldu. TEM’in Bolu ve Düzce kesimlerinde ulaşımı etkileyecek hava koşullarının olmaması trafikte sıkışmaya neden olmadı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı