İSTANBUL HABERLERİ

Marmara Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor

IHA
07.10.2015 - 10:35Son Güncelleme :

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, İLÇEYE YENİ BİR HİZMET DAHA KAZANDIRIYOR. HER MAHALLEYE AİLE SAĞLIK MERKEZİ KURMAYI HEDEFLEYEN YÖNETİM, MARMARA MAHALLESİ’NDE SAĞLIK BAKANLIĞI HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ VE BELEDİYE SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAK HİZMET VERECEĞİ AİLE SAĞLIK MERKEZİNİN YER TEMİNİ YAPILDI, İNŞAAT BAKIM VE ONARIM İŞLEMLERİ İSE EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK.

IHA

Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye yeni bir hizmet daha kazandırıyor. Her mahalleye aile sağlık merkezi kurmayı hedefleyen yönetim, Marmara Mahallesi’nde Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ortak hizmet vereceği aile sağlık merkezinin yer temini yapıldı, inşaat bakım ve onarım işlemleri ise en kısa sürede tamamlanacak.
Belediyecilik ve yerel yönetim anlayışını yeni açtığı birimler ile kurumsallaştıran Beylikdüzü Belediyesi kurduğu Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün yeni projelerini halkla buluşturmaya devam ediyor. Beylikdüzü Belediyesi Ekim Ayı Meclisi’nde gündeme alınan konuya göre; Marmara Mahallesi Önder Caddesi D-6/E adresinde bulunan bina, Belediye tarafından yapılıyor.
İnşaat bakım onarım işlemleri devam eden ve yer temini yapılan yer; Aile Sağlığı Merkezi olarak Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ortak hizmet vermesi için hazırlanan bir protokolle Beylikdüzü halkının hizmetine açılacak. Aile Sağlığı Merkezlerinin vatandaşların hizmetine açılması, Sağlık Bakanlığı’nın görev ve yetkisi altında olacak. Ancak Belediye tarafından Marmara Mahallesi Önder Caddesi D-6/E adresindeki yerin tüm inşaat, onarım ve donanım işlemleri yaptırılarak vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanması için tahsis edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Marmara Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmara Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı