Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Marmara için kuvvetli yağış uyarısı

  ANKARA, (DHA)
  15 Haziran 2013 - 12:09Son Güncelleme : 15 Haziran 2013 - 14:11

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Batı Karadeniz kıyı kesiminde çok kuvvetli, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Samsun çevrelerinde yerel kuvvetli yağışın beklendiğini açıkladı.

  Yarın yurdun kuzey kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağış geçişlerinin; Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri) çok kuvvetli (51-75 kg), Marmara'nın kuzeydoğusu (Kocaeli, Sakarya, İstanbul'un Anadolu Yakası), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu'nun iç kesimleri), Samsun ile Çorum ve Amasya'nın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg) olmasının beklendiği belirtildi.


  Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su Baskını, Yıldırım, Yerel Dolu Yağışı, Yağış Anında Kuvvetli Rüzgar, Ulaşımda Aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Rüzgarın, Batı Karadeniz başta olmak üzere yağış alan yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceğinin tahmin edildiği açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı