Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Marmara için kuvvetli yağış uyarısı

  A.A
  18.05.2010 - 09:49 | Son Güncelleme:

  Marmara'nın güney ve doğusu ile Karadeniz ve Ege'nin bazı bölgelerinde bugün kuvvetli yağış bekleniyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, İstanbul'un Anadolu yakası, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya, Bolu, Düzce, Karabük, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat ve Ordu çevrelerinde kuvvetli yağış tahmin ediliyor.

  Vatandaşların ve ilgililerin, akşam saatlerine kadar etkisini sürdürmesi beklenen kuvvetli yağışın neden olabileceği ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

  MARMARA DENİZİ'NDEKİ LODOS
         
  Marmara Denizi'nde görülen lodos nedeniyle  Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahiline demirleyen 11 gemi, hava koşullarının  düzelmesiyle Şarköy'den demir aldı.

  Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden, ancak saatteki hızı  zaman zaman 70 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle Şarköy sahillerine demirleyen  11 yabancı bandıralı şilep ve tanker, lodosun etkisini kaybetmesiyle sabah  saatlerinde rotalarına göre hareket etti.

   Lodos nedeniyle 2 gündür Şarköy, Mürefte ve Hoşköy Balıkçı barınaklarına  sığınan tekneler de bugün yeniden denize açıldı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı