BURSA HABERLERİ

Marmara Denizi'nde yarım tonluk "camgöz" yakalandı

AA / Uğur Ulu
24.02.2016 - 15:01Son Güncelleme :

- Bursa'da bir balık firmasınca alışveriş merkezinde teşhir edilen 513 kilogram ağırlığındaki balık, İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesine hediye edilecek

AA / Uğur Ulu

BURSA (AA) - Marmara Denizi'nde, Avşa Adası açıklarında avlanan 4 metre boyunda ve 513 kilogram ağırlığında "camgöz" cinsi köpek balığı, Bursa'da bir alışveriş merkezinde sergileniyor.

Sardalya avı için tekneyle Marmara Denizi'ne açılan balıkçıların ağlarına köpek balığı takıldı. Boyu 4 metre, ağırlığı da 513 kilogram olan "camgöz" cinsi köpek balığı, sergilenmek üzere Bursa'da bir alışveriş merkezindeki balık firmasının tezgahına getirildi.

Balığa büyük ilgi gösteren vatandaşlar, cep telefonlarıyla görüntüledikleri "camgöz" hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Firma sahibi Ömer Kocaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, balığı teşhir amacıyla Bursa'ya getirdiklerini belirterek "Bu cins köpek balıkları, bu boyutlarda Türkiye'de yaklaşık her 5 yılda bir çıkıyor. Daha ufaklarına da sık sık rastlanıyor" dedi.

Kocaman, teşhirin ardından balığı İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesine hediye edeceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Marmara Denizi'nde yarım tonluk "camgöz" yakalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmara Denizi'nde yarım tonluk "camgöz" yakalandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı