KIRKLARELİ HABERLERİ

Marmara Bölgesi Çalıştayı Lüleburgaz’da yapıldı

DHA
30.04.2016 - 12:17Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde, Türk Kadınlar Birliği tarafından organize edilen Marmara Bölgesi Çalıştayı yapıldı.
Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Seval Çalışır,çalıştay ile ilgili olark“ İstanbul Sözleşmesi projesinin genel hedefi, hak temelli kadın örgütlerinin; 2011’de İstanbul’da imzaya açılan ve 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe giren ‘Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul Sözleşmesi)’ne dair gerekli bilgileri öğrenerek güçlenmelerini sağlamak ve kadına yönelik şiddetle mücadele için her aşamada lobi ve savunuculuk becerilerini arttırmak olarak belirlendi. Projeyi anlatmak ve işbirliği olanaklarını değerlendirmek için Lüleburgaz’da bir araya gelindi” dedi.
Toplantıya, Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz, Malkara, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, İstanbul, Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Kadıköy, Maltepe, Bakırköy, Pendik Şubesi üyeleri, İstanbul Kırmızı Biber Derneği ve KA-DER temsilcileri katıldı. Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şube Başkanı Seval Çalışır, toplantıda “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” ile ilgili bilgiler verdi. Türk Kadınlar Birliği üyeleride proje kapsamında yapılacak çalışmaları anlattılar.
Projenin özel hedefi, kadın örgütlerinin yanında hizmet sağlayıcıların kamu kurumlarının ve yerel yönetimlerin İstanbul Sözleşmesi’nin önemine dair farkındalıklarının arttırılması olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Marmara Bölgesi Çalıştayı Lüleburgaz’da yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2016 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmara Bölgesi Çalıştayı Lüleburgaz’da yapıldı haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı