« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marko'dan Ferrari ve McLaren'e gözdağı

Red Bull takımının danışmanı Helmut Marko, Valencia'daki ilk test sürüşlerinin ardından otomobillerine övgüler yağdırırken, Ferrari ve McLaren'a da gözdağı verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1'de yeni sezon öncesi takımlar Valencia'da yeni araçlarını test etmeye devam ederken, Red Bull'un yeni aracı RB7'yi, takımın danışmanı Helmut Marko göklere çıkarttı. Marko, RB7'nin şu an rakipsiz olduğunu belirtti.

Helmut Marko yaptığı açıklamada, "Bugün bir yarış düzenlenmiş olsa, Red Bull bütün takımlara tur bindirirdi. Aracımızın virajları bu kadar hızlı dönebilmesi gerçekten çok etkileyici. İnsanlar bizim başarımızı şansa bağlamıştı. Sanırım bu sene onları çok üzeceğiz" ifadelerini kullandı.

Aracını 2 gündür test etme şansı bulan Vettel de halinden oldukça memnun. Son şampiyon, "RB7 kendini her geçen gün daha da geliştirecek. Ancak şu anda bile mükemmel durumda. Bizim için çok pozitif bir başlangıç" şeklinde konuştu.

FERRARİ ALEV ALEV

Valencia'da devam eden test sürüşlerinde Ferrari büyük bir şok yaşadı. Felipe Massa'nın kullandığı F150, 12. turda bir anda alev aldı. Aracını güvenli bir bölgeye çekmeyi başaran Brezilyalı pilot, hızlı adımlarla tehlikeli bölgeden uzaklaştı.

Ferrari'den yapılan açıklamada, motorun aşırı yağ eksiltmesi sebebiyle böyle bir durumun yaşandığı, geliştirme çalışmalarının devam ettiği vurgulandı.

PİRELLİ LASTİKLERİ SINIFI GEÇTİ

2011 sezonunda Pirelli lastikleri ile yarışacak olan Formula 1 takımları, ilk testlerin ardından lastiklerin performansından oldukça memnun.

Lewis Hamilton ve Nico Rosberg, geçtiğimiz sezon Bridgestone ile yaşadıkları problemleri bu sezon Pirelli'yle yaşamak istemediklerini, ilk testlerin de çok pozitif geçtiğini belirttiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler