Gündem Haberleri

  Markette prefabrik ev

  Hürriyet Haber
  10.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Metro Grossmarket’te 15 metrekarelik ev 1 milyar 286 milyona satılıyor.

  Tüm ülkeyi yasa boğan 17 Ağustos ve 12 Kasım depreminden sonra tedirginliklerini üzerlerinden atamayanlar için büyük marketlerde prefabrik ev satışları başladı.

  Birçok ilde şubeleri bulunan Metro Grossmarket'te çimento ve ağacın karışımından elde edilen ‘Çimentolu yonga levha’ adlı ürünle imal edilen prefabrik evler, tüketicilerin beğenisine sunuldu. 15 metrekarelik prefabrik ev 1 milyar 286 milyon 766 bin, 30 metrekare ev 2 milyar 210 milyon 949 bin, 45 metrekare ev 3 milyar 322 milyon 332 bin, 60 metrekare ev ise 4 milyar 620 bin 915 bin liradan satılıyor. Tamamı Türk kuruluşu olan Sistem Deima tarafından üretilen modern prefabrik evlere, oturdukları yapılarda hasar bulunanlar ilgi gösteriyor. Firma temsilcisi Ülkü Değirmencioğlu, deprem öncesinde fabrikalarında sadece demir imalatı yaptıklarını belirterek ‘‘Deprem sonrası ihtiyacı görerek ilk kez ev yapmayı denedik. Çimentolu yonga levha ile İzmit'e 50, Adapazarı’na 50 prefabrik ev yaparak hibe ettik. Ayrıca bölgeye birçok prefabrik okul yaptık. Şimdi de talepleri değerlendiriyoruz’’ dedi.

  Metro Grossmarketler'de ayrıca istek üzerine villa tipi ahşap prefabrik evler de meraklılarına sunuluyor. Bu evlerin 14 mekrekare olanları 1 milyar 848 milyon 366 bin, 18 metrekare olanları 2 milyar 313 milyon 90 bin, 39 metrekare olanları ise 4 milyar 211 milyon 415 bin liradan satılıyor.

  Firmalar şehir içlerinde ücretsiz nakliye ve montaj hizmeti de veriyorlar.

  Böcek barınamıyor

  Taşıyıcı yükün eşit dağılımının sağlandığı prefabrik evler istenildiğinde defalarca sökülüp takılabiliyor. Evlerin iç kapılarının standart pres ahşap olduğu, dış kapıların ise izolasyonlu metalden yapıldığı belirtildi. Evlerin çatıları dış etkenlere karşı antipas ve dayanıklı boyayla izole ediliyor, pencereler ise PVC sistem ve doğrama bütünleşmesiyle yapılıyor. Dış duvarlar antipas boya ve korumalı akrilik boya, iç duvarlar ise plastik boyayla yapılıyor. Evlerin elektrik tesisatları ise PVC kablo kanalları içinden geçirilen antigron kablolarla sağlanıyor. Elektrik ve sıhhi tesisat ürünleri ise sıva üstü sistemle yapılı evlerde böcek ve haşare barınamıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı