Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Markette patlama: 2'si ağır 15 yaralı

  (a.a.)
  13.02.2006 - 19:52 | Son Güncelleme: 13.02.2006 - 23:36

  İstanbul Bahçelievler'de bir markette patlama meydana geldi. Patlamada 2'si ağır 15 kişi yaralandı.

  İstanbul Bahçelievler'de Merkez Mahallesi Mahmutbey Yolu üzerindeki bir markette bir patlama meydana geldi. Patlamaya  manketin emanet bölümüne birakılan bir çantanın neden olduğu bildirildi.

  İstanbul Valisi Muammer Güler, gelen patlamada 1'i ağır 6 kişinin yaralandığını bildirdi. Ancak Anadolu Ajansı  patlamada 15 kişinin çevre hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu.

  Patlamanın olduğu Merkez Mahallesi Mahmutbey Yolu üzerindeki markete gelerek görevlilerden bilgi alan Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'la birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı.

  Güler, marketin emanet eşyaların konulduğu bölümünde saat 19.35'te bir patlama meydana geldiğini belirterek, “Olayda 1'i ağır 5 yaralı var. Ekiplerimiz konuyla ilgili inceleme yapıyor. Bir patlayıcı var. Nasıl bir maddedir onu hemen belirleyemeyiz. Ekiplerimiz gerekli araştırmayı yapıyor” diye konuştu.

  Bir gazetecinin, “Terör mü?” sorusuna da “Herşey olabilir” yanıtını veren Güler, “Bir ağır yaralı Çapa'da tedavi altında” dedi. Bu arada, 2 katlı marketin girişinin bulunduğu alt katında, patlama dolayısıyla maddi hasar meydana gelir.

  MARKETTE KAMERA SİSTEMİ YOK
  /images/100/0x0/55eaa4f8f018fbb8f88d7ecc
  İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, patlamanın meydana gelen markette kamera sisteminin bulunmadığını bildirdi.Celalettin Cerrah, olay yerinde yaptığı incelemenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Patlamanın marketin emanet bölümünün kapısında meydana geldiğini belirten Cerrah, olayda yaralananların alışveriş yapan vatandaşlar olduğunu söyledi.

  Araştırmaların devam ettiğini ve sonuca ulaşıldığında bilgi verileceğini ifade eden Cerrah, “Markette kamera sistemi yok” dedi.

  Bu arada, olay yerini güvenlik şeridine alan polis ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Patlamanın meydana geldiği bölümde özel kıyafetli görevliler projektör yardımıyla delil topluyor.

  YARALANANLARIN İSİMLERİ

  Patlamada yaralanarak çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan 15 kişiden 13'ünün isimleri belirlendi.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre patlamada yaralananlardan Atalay Aydın, Nilgün Aydın, Belgin Memiş, Serdar Memiş, Mehmet Sait Keskin, Mustafa Yüksel ve ismi henüz belirlenemeyen bir kişi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Mehmet Ali Gündoğan, Şehmus Oluk, Aydın Yurdunkul, Mukadder Yurdunkul, Özgür Fındıkçı, Kazım Yener ve Sevil Galın da Özel Balkan Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Durumlarının ağır olduğu belirtilen Özgür Fındıkçı ve Kazım Yener, ilk tedavilerinin ardından İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

  Bu arada, Özel Gelişim Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve ismi henüz belirlenemeyen bir kadının durumunun ise iyi olduğu bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı