« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marion Jones ve Tiger Woods yılın sporcuları

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABD'li ünlü bayan atlet Marion Jones, uluslararası haber ajansı Associated Press (AP) tarafından ``Yılın bayan sporcusu'' seçildi. Sydney Olimpiyatı'nda 5 altın madalya kazanarak tarihe geçmek isteyen ancak 3 altın 2 bronz madalya kazanan Jones, spor yazarları tarafından yapılan değerlendirmede 111 puanla ilk sırayı aldı. Jones böylece 1931 yılından beri verilen ödülü alan 10., 1988'deki Florence Griffith Joyner'den sonra ise ilk bayan atlet oldu. 104.5 puan alan tenisçi Venus Williams ikinciliği, golfçü Karrie Webb ise 30 puanla üçüncülüğü elde etti. Geçen yıl bu ödülü kazanan ABD Bayan Futbol Takımı ise bu kez hiç oy alamadı.

ERKEKLERDE TIGER WOODS
Erkeklerde ise ABD'li golfçü Tiger Woods, 160 oyla "yılın erkek sporcusu“ ödülüne layık görüldü. Woods’u, yine bir ABD’li Fransa Bisiklet Turu Şampiyonu bisikletçi Lance Amstrong, izlerken, Amerikan futbolu oyuncusu Kurt Warner da üçüncü oldu.

Ünlü basketbolcu Shaquille O’Neal, 5. atlet Michael Johnson, 11., tenisçi Pete Sampras, 13., Kobe Bryant 17., Karl Malone 21. ve Avustralyalı yüzücü Ian Thorpe da 22. olabildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler