« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mario Gomez'e süper sözleşme (Mario Gomez kimdir?)

Lakabı ‘Bay Güvenilir’ olan Mario Gomez’de mutlu son... Fiorentina ile dün el sıkışan siyah beyazlılar, Alman golcüyle de 2+1’lik anlaşma sağladı. Bonservis yerine Fiorentina’nın Gomez’e olan 2.5 milyon Euro’luk borcu ödenecek. Alman santrfor, imza parası ile birlikte Beşiktaş'tan yılda yaklaşık 5.5 milyon Euro alacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, Çin’e sattığı Demba Ba’nın yerini doldurmak için 20 gündür peşinden koştuğu ve lakabı ‘Mr. Reliable’ (Bay Güvenilir) olan Mario Gomez için dün Fiorentina ile de anlaştı ve oyuncuyu 2+1 yıllığına renklerine bağladı.

Siyah beyazlıların dış ilişkilerden sorumlu yöneticisi Fiorentina’ya bonservis yerine Gomez’in 2.5 milyon Euro’luk alacaklarını oyuncuya ödeyecek. Böylece Alman golcü eski alacakları, imza parası ve yıllık alacağıyla siyah beyazlılara yıllık yaklaşık 5.5 milyon Euro’ya mal olacak.

Mario Gomeze süper sözleşme (Mario Gomez kimdir)
Gomez ve Andreas Beck, Almanya Milli Takımı ve Stuttgart'ta birlikte forma giydi.

ŞAMPİYONLUK YAŞADIĞI BECK’LE TEKRAR BULUŞTU
Siyah beyazlı kulüp, oyuncuyla çok daha önce anlaşmasına rağmen kulübüyle bonservis konusunda bir türlü noktayı koyamamıştı. Gomez’in Fiorentina ile Amerika Turu’na gitmesi “Transer yattı” yorumlarına da neden olmuştu. Ancak siyah beyazlılar uzun ve ince bir çalışma dönemi yürütüp amaçlarına ulaştılar. Geçirdiği sakatlıklar nedeniyle Fiorentina macerası pek parlak geçmeyen Mario Gomez, yarın veya perşembe günü İstanbul’a gelip sağlık kontrolünden geçmesi bekleniyor. Oyuncu daha sonra Avusturya’ya giderek takım kampına katılacak.

Mario Gomez, 2007’de Stutgart’ta birlikte şampiyonluk yaşadığı Andreas Beck ile de Beşiktaş’ta yeniden buluştu.

Mario Gomeze süper sözleşme (Mario Gomez kimdir) MARIO GOMEZ'DEN SONRA SIRA GÖKHAN İNLER'DE

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler