« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mario Gomez’e Ba'ba parası: 12 milyon Euro

Beşiktaş, Demba Ba'nın satışından gelen parayla Mario Gomez'i renklerine bağladı. İtalyan kulübünden yıllık 5.5 milyon Euro alan Gomez’in önüne 3 yıllık bir sözleşme konuldu. Bonuslar hariç senelik 4 milyon Euro garanti para karşılığı el sıkışıldı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

VE Beşiktaş, Alman golcü Mario Gomez’in transferinde muradına erdi... Siyah beyazlılar, tecrübeli oyuncunun transferi için görüşmelere başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.
Yapılan açıklamada, “Mario Gomez’in transferi ile ilgili olarak oyuncunun kendisi ve kulübü Fiorentina ile görüşmelere başlanmıştır” denildi. Bu flaş transferin perde arkasında ise yaşananlara gelin hep birlikte bakalım...
Beşiktaş yönetimi adına bu transfer harekatını Erdal Torunoğulları yönetti. Gomez’in ailesiyle temas kuran Torunoğulları ardından da oyuncuyla bir araya geldi. Alman futbolcunun ailesi ikna edildikten sonra gelmesi konusunda Gomez’e de “Evet” dedirten Torunoğulları, pazarlık masasından zaferle kalktı.

Mario Gomez’e Baba parası: 12 milyon Euro
Mario Gomez, anlaşma sağlanmasının ardından Beşiktaş formasını giyip Erdal Torunoğulları ile birlikte poz verdi.

UZUN VADEDE DAHA KAZANÇLI
GOMEZ’in, Fiorentina ile 5.5 milyon Euro’dan 1 yıllık daha anlaşması vardı. Ancak, oyuncunun önüne siyah beyazlılar 4 milyon Euro’dan, 3 yıllık bir sözleşme koydu. Önerilen bu ücrete bonus rakamları dahil değildi. Gomez, Beşiktaş’ın teklifi az olsa da uzun vadede daha kazançlı çıkacağı için teklifi kabul etti ve “Türkiye’ye gelirim” dedi.
Fiorentina ile yapılan anlaşma karşılığı golcü iki yıllığına kiralandı. Son yılı satış opsiyonlu olmak üzere İtalyanlar ile el sıkışıldı. Özetle, Ba’yı 13 milyon Euro’ya Shanghai Shenhua’ya satan Beşiktaş, Gomez’in parasını bu transferden çıkardı.

GOMEZ BUGÜN GELİYOR
FIORENTINA’nın Alman gol makinesiyle her konuda el sıkışan Beşiktaş, Mario Gomez’i bugün 14.15’te İstanbul’a getiriyor. 30 yaşındaki yıldız bugün özel uçakla Atatürk Havalimanı’na gelip daha sonra sağlık kontrollerinden geçecek. Tecrübeli oyuncu önümüzdeki günlerde kendini siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza atacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz