« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Marin Cilic: Açılan ufacık aradan girdim ve...

ABD Açık şampiyonu Marin Cilic, “Murray’i sakattı, Stan’in inişleri çıkışları vardı, Nadal turnuvaya katılmadı. Bunlar bizim gibi oyuncular için bir kapı açtı. Ben de şampiyon oldum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tenis takviminin son Grand Slam’i olan ABD Açık tek erkeklerde Marin Cilic’in zaferiyle noktalandı. Hırvat oyuncu, finalde Japon rakibi Kei Nishikori’yi 6-3’lük üç set sonunda zafere erişerek 2001’den bu yana bir Grand Slanm’de şampiyon olan ilk Hırvat olmayı başardı. Son olarak bu tarihte, Cilic’in şu an antrenörü olan Goran Ivanisevic, Wimbledon Tenis Turnuvası’nı kazanmıştı.


KAPIYI STAN ARALADI
ABD Açık sonrası hayatının tamamen değiştiğini ifade eden Dünya 16 numarası “Bu duyguyu ifade edebilecek kelime yok. Hayatım bundan sonra tamamen değişecek. Turnuva öncesi bir Grand Slam şampiyonluğunu düşünmek bana kilometrelerce uzak bir durumdu. Evet biliyorum ben iyi oynuyordum ama, iki haftalık bir maratonda, farklı şartlarda, çok iyi oyuncularla karşılaşmak durumunda kalıyorsunuz. Tabii ki şartlarında da uygun olması lazım. Aslında bizim gibi oyuncuları açan isim Stan’di (Wawrinka). Bu sene Avustralya Açık’ta şampiyon olarak bize de ‘Neden olmasın’ dedirtti. Bunun dışında Andy Murray, sırtındaki ağrılar nedeniyle istediği kadar iyi oynayamadı, Stan’in iniş ve çıkışları vardı bu sene, Rafa (Nadal) turnuvaya katılmadı. Bu da benim gibi oyuncular için şampiyonluk kapıların biraz olsun açılmasını sağladı. O kapı benim için de açıktı. Ve ben zafere inanarak o kapıdan içeri girdim” ifadelerini kullandı.


ÜLKEMDE DEV ERKARNALAR KURULMUŞ
Hırvatistan’da turnuva boyunca kendisine ciddi bir desteğin olduğunu ifade eden Cilic “Turnuva sonrasında dedem ve ailemle konuştum. Ülkemde oluşan atmosfere inanamayacağımı söylediler. Herkes maçı izliyormuş, bağıranlar, tezahürat yapanlar varmış. Ülkede bir çok şehir meydanlarına dev ekranlar kurmuşlar. İnsanlar berabere benim maçımı izlemiş. Herkes beni destekliyormuş. Hatta bir çok futbolcu ve diğer sporcular bana destek olmuş. Gerçekten kendimi özel hissettim” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz