Gündem Haberleri

  Mardin'li belediyeden açıklama: 10 Faslı gelinimiz var

  A.A
  07.01.2011 - 16:15 | Son Güncelleme:

  Faslı kadınlarla evliliklerin yapıldığı Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Gökçe beldesinde yaşayanlar, bu konuda çıkan haberlere tepki gösteriyor.

  İnternet aracılığıyla tanışılan Faslı kadınlarla evliliklerin yapıldığı Gökçe beldesinin Belediye Başkanı Haluk Çelik, beldelerinde Suriyeli gelinlerin de bulunduğunu ifade ederek, bu konuyla ilgili yapılan haberlerden rahatsızlık duyduklarını söyledi.

  Belde halkından sadece 10 kişinin, internet aracılığıyla tanıştığı Faslı kızlarla evlilik yaptığını, haberlerde geçen 30-40 sayısının yanlış olduğunu ifade eden Çelik, şunları söyledi:

  “Bunların tümü kuma değildir. Eşi vefat edenlerden ve bekarlardan evlilik yapanlar var. Beldemiz ile ilgili yapılan haberler çok abartılmış, magazin haline getirilmiştir. Belde halkı suçlu gösteriliyor. Suriye'den de gelinlerimiz geldi. Vatandaşlarımız, esnafımız görüp beğendiği insanlarla evlenmişlerdir. Bu, bölgenin her yerinde geçerlidir. Bununla beraber Fas'tan gelinler geldi. Gökçe, nüfusu 7 bin olan bir beldedir. 10 Faslı gelinimizden sadece bir-iki tanesi kumadır. Vatandaşın huzurunu bozmaya yönelik haberlere karşıyız. Dünya küçüldü, iletişim zenginleşti. Nitekim Antalya'da bu tür gelinlere rastlamak oldukça normal karşılanıyor. Haberler belde halkını rencide etti.”

  Gökçe beldesinde yaşayan Haluk Demrican da haberlerde, halkın gururu ile oynandığını savunarak, “Çok abartılı haberler yapıldı, çok üzüldük” dedi.

  Köyde yaşayan gençlerden Serdar Bozdağ da (25) yakınlarından birinin de Faslı bir kadınla evlendiğini belirterek, “Gökçeli vatandaşlardan birkaçı ınternette tanıştıkları Faslı kızlarla evlilik yaptı. Sayıları 10 kadardır. Benim bir akrabam tanıştığı kız için Fas'a uçakla gitti. Orada kurbanlar kesilerek anlı şanlı bir düğünle evlendi. Biz gelinleri buraya getirip işkence yapmıyoruz. Biz bu kızları namusumuz bilip evleniyoruz” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı