Gündem Haberleri

  Mardin'in bağımsız adayı boş alanda miting yaptı

  AA
  24.10.2015 - 17:43 | Son Güncelleme:

  Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya'nın Karayolları Parkı'ndaki mitingine vatandaşlar ilgi göstermedi. Sarıkaya aracındaki ses sistemini kullanarak, yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaptı. Sarıkaya'yı, çevrede güvenlik önlemi alan polislerin dışında kimse dinlemedi. Milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya, "Binlerce kişinin gönlü buradaydı ama kendileri yok. Bana herkes 'geleceğiz' dedi, ama gelmediler” dedi.

  Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya'nın Karayolları Parkı'ndaki mitingine vatandaşlar ilgi göstermedi. Kendi süslediği seçim arabasının sürücülüğünü yaparak Karayolları Parkı'na gelen Sarıkaya, aracındaki ses sistemini kullanarak, yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaptı.

  Mardinin bağımsız adayı boş alanda miting yaptı

  POLİSLER DIŞINDA KİMSE DİNLEMEDİ

  Ezan okunurken konuşmasına ara veren Sarıkaya'yı, çevrede güvenlik önlemi alan polislerin dışında kimse dinlemedi. Konuşmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Sarıkaya, 11 çocuklu bir ailenin evladı olduğunu, 42 yıl boyunca çeşitli illerde sınıf öğretmenliği yaptığını bildirdi.

  Mardinin bağımsız adayı boş alanda miting yaptı

  50 YILDIR SİYASET YAPIYOR

  Yaklaşık 50 yıldır siyaset yaptığını ifade eden Sarıkaya, 25 yıl önce milletvekili teklifi aldığını ileri sürerek, “Yüksek yerlerden teklifler geldi, kabul etmiyordum. Ama bölgedeki akan kanın durması için, soyadları aynı olan 4 partinin bunu çözemeyeceğine inandığım için aday oldum” dedi.

  Mardinin bağımsız adayı boş alanda miting yaptı

  BANA TUHAF BAKIYORLARDI

  Seçimlerde başarılı olacağına inandığını aktaran Sarıkaya, şöyle konuştu: “Binlerce kişinin gönlü buradaydı ama kendileri yok. Yakınlarımı da davet etmedim. Bana herkes 'geleceğiz' dedi, ama gelmediler. Gelmemelerinin nedenini de çok iyi biliyorum, toplum sindirilmiş. Hedefim 2 partinin toplamından daha fazla oy almak. Seçim çalışmalarına 10 gün önce başladığımda bana tuhaf bakıyorlardı, şimdi ise herkes el sallıyor. Mahallelerden geçerken pastalar, kahveler, içecekler ikram ediyorlar. Bana karşı gizli bir sel var, bir fırtına var. Bu oya dönüşecektir, merak etmeyin." Sarıkaya, seçim aracıyla parktan ayrılırken yoldan geçenlere el salladı. Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ise 20 yıllık gazetecilik hayatında kentte ilk defa öyle bir mitingle karşılaştığını söyledi.

  Boş meydanda tek kişilik mitingBoş meydanda tek kişilik miting

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı